Polsko - niemiecka wymiana uczniów z klas cukierniczych – Szczecin 2017

Galeria foto

W dniach 29.05.- 2.06. 2017 uczniowie z klasy I i II cukiernik w ZS Nr 6 gościli swoich kolegów z Berufliche Europa-Schule des Landkreises Vorpommern- Greisfwald wraz z opiekunką Elke Manuelą Sense.

Hasłem przewodnim tegorocznej wymiany były „Dekoracje inspirowane kwiatami”. W pracowniach technologicznych uczestnicy wymiany pod kierunkiem nauczycielek zawodu pani Danuty Sękalskiej oraz pani Anny Zielińskiej sporządzali wypieki cukiernicze: tarta- letki, mufinki, pierniki oraz ciastka kruche dekorowane fantazyjnymi motywami kwiatowymi.

Wymiana to nie tylko czas spędzany na zajęciach praktycznych ale także czas wolny, który w tym roku dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń. Warto tu wymienić zwiedzanie zabytków Szczecina oraz Różanki, wspólne zmagania sportowe oraz bilardowe, wycieczkę do Świnoujścia, zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego wraz z pięknymi akwariami oraz Muzeum Narodowego. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość lepszego wzajemnego poznania się, poćwiczenia umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim oraz zawarcia licznych przyjaźni.

Projekt zakończył się pokazem wykonywania elementów kwiatowych z masy czekoladowej przygotowanym przez koleżankę z Niemiec, a następnie uroczystym podsumowaniem w obecności wszystkich uczestników wraz z  opiekunami oraz wręczeniem certyfikatów.