Święto poezji w Gastronomiku

Galeria zdjęć

1 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się już po raz dziewiąty Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, a od roku 2015 także Mecenatem Miasta Szczecin. Współorganizatorem jest Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 Konkurs od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów i nauczycieli naszego województwa. W tym roku w murach Gastronomika gościliśmy młodzież ze Szczecina, Stargardu, Chojny, Złocieńca i Nowogardu. Uczestnicy zaprezentowali utwory m.in. księdza Jana Twardowskiego, księdza Janusza Pasierba, Doroty Terakowskiej i Jana Pawła II. Jury w składzie: ksiądz Krzysztof Ośka, pan Marcin Kosior, pani Iwona Czajkowska-Bajor wyłoniło zwycięzców:

 Kategoria gimnazjum:

I miejsce: Julia Giżycka z Gimnazjum Nr 10 w Szczecinie

II miejsce: Damian Jakowiec z Gimnazjum Nr 18 w Szczecinie

III miejsce: Adam Podgórski z Gimnazjum Nr 9  w Szczecinie

Wyróżnienie: Wiktoria Jankowska z Gimnazjum Nr 1 w Policach

Kategoria szkoła ponadgimnazjalna:

I miejsce: Maria Świłpa – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnym w Szczecinie

II miejsce: Katarzyna Dominiak – II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie

III miejsce: Ewelina Kozak – ZS Nr 6 w Szczecinie

Wyróżnienie: Michalina Czubak – ZS Ponadgimnazjalnych w Chojnie

Kategoria poezja śpiewana:

I miejsce: Monika Oniszczuk - Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnym w Szczecinie

II miejsce: Ewa Sokołowska – ZS Ponadgimnazjalnych w Chojnie

III miejsce: Zofia Wójtowicz - ZS Nr 6 w Szczecinie

Wyróżnienie: Paulina Wdowczyk z ZS Nr 2 w Stargardzie

Nagrodę specjalną otrzymał Jakub Tomala z Gimnazjum Nr 16 w Szczecinie.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży z klasy 2ATŻU za wzorową pomoc przy organizacji konkursu: Natalii Wawrowskiej, Damianowi Nowackiemu, Klaudii Suszczyńskiej, Aleksandrze Kotyni, Agnieszce Sali i Zuzi Sierguć.

Ks. Paweł Marek

Iwona Walczak