Ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Recytatorskiego Konkursu Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Galeria zdjęć

7 marca 2019 r. w murach szczecińskiego Gastronomika odbył się już po raz jedenasty  Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi oraz Prezydenta Miasta
i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest propagowanie piękna poezji, zainteresowanie młodzieży szczególnie poezją religijną, a zarazem poszukiwanie literackich wzorców, ponadczasowych wartości, kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.

Czytaj więcej: Ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Recytatorskiego Konkursu Poezji i Prozy Religijnej oraz...

X Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

28 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się już po raz dziesiąty  Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi oraz Prezydenta Miasta i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu było propagowanie piękna poezji, zainteresowanie młodzieży szczególnie poezją religijną, a zarazem poszukiwanie literackich wzorców, ponadczasowych wartości, kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.

Czytaj więcej: X Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Wyniki szkolnych eliminacji do X Jubileuszowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Informujemy, że do wojewódzkiego etapu X Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej zakwalifikowali się następujący przedstawiciele ZS Nr 6 w Szczecinie:
1) w kategorii poezji i prozy religijnej - Andżelika Felczak (klasa 1TH) , Konrad Koper (klasa 2CTŻU);
2) w kategorii poezji śpiewanej - Zofia Wójtowicz ( klasa 2TOT), Katarzyna Strzelczyk (klasa 2TH).
        Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w szkolnych eliminacjach, a zwycięzcom gratulujemy, życząc powodzenia w etapie wojewódzkim konkursu.

                                                                                                           ks. Paweł Marek, Iwona Czajkowska-Bajor

X Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie we współpracy z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa ma zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów ze szkół województwa zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w X Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi. Konkurs odbędzie się 28 lutego 2018r. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Na zgłoszenia czekamy do 10 stycznia.

Uczniów naszej szkoły serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnych eliminacjach do konkursu. Informacji udzielają nauczycielki języka polskiego.

Karta zgłoszenia [POBIERZ]

Regulamin [POBIERZ]

Święto poezji w Gastronomiku

Galeria zdjęć

1 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się już po raz dziewiąty Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, a od roku 2015 także Mecenatem Miasta Szczecin. Współorganizatorem jest Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 Konkurs od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów i nauczycieli naszego województwa. W tym roku w murach Gastronomika gościliśmy młodzież ze Szczecina, Stargardu, Chojny, Złocieńca i Nowogardu. Uczestnicy zaprezentowali utwory m.in. księdza Jana Twardowskiego, księdza Janusza Pasierba, Doroty Terakowskiej i Jana Pawła II. Jury w składzie: ksiądz Krzysztof Ośka, pan Marcin Kosior, pani Iwona Czajkowska-Bajor wyłoniło zwycięzców:

Czytaj więcej: Święto poezji w Gastronomiku

IX Wojewódzki Recytatorski Konkursie Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie we współpracy z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa ma zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w IX Wojewódzkim Recytatorskim Konkursie Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Miło nam poinformować, że konkurs ponownie objęty jest Mecenatem Miasta Szczecin.

Iwona Walczak