Szkolne eliminacje do XII Wojewódzkiego Recytatorskiego Konkursu Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej, odbędzie się w naszej szkole już po raz dwunasty! Od samego początku współorganizatorem jest Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. W tym roku nasz konkurs objęty jest honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, Prezydenta Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie zapraszamy  uczniów naszej szkoły do udziału w szkolnych eliminacjach, które odbędą się w następną środę o godzinie 11.30 w sali 47.

Anna Włoch

Iwona Walczak

XII Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

  • Opublikowano: piątek, 22 listopad 2019 19:30
  • Katarzyna Bartkowiak

Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie we współpracy z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa ma zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w  XII Wojewódzkim Recytatorskim Konkursie Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, Zachodniopomorskiego Kuratora  Oświaty oraz Prezydenta Miasta Szczecin.

Konkurs odbędzie się 5 lutego 2020r. w Zespole Szkół Nr 6  o godz. 09.00. 

Szkolne eliminacje dla uczniów "Gastronomika" odbędą się 15 stycznia w sali 37. 

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

 

  1. Regulamin
  2. Karta zgłoszenia:

Ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Recytatorskiego Konkursu Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Galeria zdjęć

7 marca 2019 r. w murach szczecińskiego Gastronomika odbył się już po raz jedenasty  Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi oraz Prezydenta Miasta
i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest propagowanie piękna poezji, zainteresowanie młodzieży szczególnie poezją religijną, a zarazem poszukiwanie literackich wzorców, ponadczasowych wartości, kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.

Czytaj więcej: Ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Recytatorskiego Konkursu Poezji i Prozy Religijnej oraz...

X Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

28 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się już po raz dziesiąty  Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi oraz Prezydenta Miasta i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu było propagowanie piękna poezji, zainteresowanie młodzieży szczególnie poezją religijną, a zarazem poszukiwanie literackich wzorców, ponadczasowych wartości, kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.

Czytaj więcej: X Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Wyniki szkolnych eliminacji do X Jubileuszowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Informujemy, że do wojewódzkiego etapu X Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej zakwalifikowali się następujący przedstawiciele ZS Nr 6 w Szczecinie:
1) w kategorii poezji i prozy religijnej - Andżelika Felczak (klasa 1TH) , Konrad Koper (klasa 2CTŻU);
2) w kategorii poezji śpiewanej - Zofia Wójtowicz ( klasa 2TOT), Katarzyna Strzelczyk (klasa 2TH).
        Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w szkolnych eliminacjach, a zwycięzcom gratulujemy, życząc powodzenia w etapie wojewódzkim konkursu.

                                                                                                           ks. Paweł Marek, Iwona Czajkowska-Bajor

X Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie we współpracy z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa ma zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów ze szkół województwa zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w X Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi. Konkurs odbędzie się 28 lutego 2018r. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Na zgłoszenia czekamy do 10 stycznia.

Uczniów naszej szkoły serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnych eliminacjach do konkursu. Informacji udzielają nauczycielki języka polskiego.

Karta zgłoszenia [POBIERZ]

Regulamin [POBIERZ]