Wyniki X edycji konkursu literackiego z języka angielskiego ‘All about...’ 2020

  • Opublikowano: środa, 22 kwiecień 2020 12:30
  • Katarzyna Bartkowiak

Uroczyście pragniemy ogłosić zwycięzców tegorocznej - X edycji - konkursu literackiego o zasięgu wojewódzkim dla szkół ponadpodstawowych i klas 8. szkół podstawowych - ‘All about... the use of modern technology in language learning (Wszystko o… wykorzystaniu nowoczesnych technologii w nauce języka) pod patronatem wydawnictwa EGIS – Express Publishing. Ze względu na bardzo dużą ilość nadesłanych prac (ponad 100) o wyrównanym poziomie i stopniu użycia języka angielskiego, komisja postanowiła w kategoriach poezja i proza – zarówno w szkołach podstawowych, jak i ponadpodstawowych – przyznać po kilka miejsc równorzędnych. Wyniki prezentujemy poniżej:

Szkoły podstawowe poezja

I miejsce – Jakub Waliłko, Szkoła Podstawowa nr 7 w Koszalinie (op. p. Wioletta Syczewska)
II -
Nadia Watkowska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie (op. p. Edyta Biel)
III -
Marcelina Stefańska, Szkoła Podstawowa w Karnicach (op. P. Joanna Westphal)

Szkoły podstawowe
proza

I - Matylda Wójcik, Szkoła Podstawowa w Kopnicy, (op. p. Agnieszka Szafraniec)
I -
Julia Kałążna, Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie (op. p. Edyta Biel)
II -
Aleksandara Wolarczak, Szkoła Podstawowa nr 65 w Szczecinie (op. p. Karolina Urbaniak)
III -
Hanna Wasilewska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu (op. p. Luiza Kasiarz)
III -
Aleksandra Soszyńska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Goleniowie (op. p. Katarzyna Skakuj)
wyróżnienie -
Jakub Gieniul, Szkoła Podstawowa nr 37 w Szczecinie (op. p. Aleksandra Kapusta)

 

Nagroda specjalna - Ignacy Kus, Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie - za doskonałe podejście do
tematu, mimo że uczeń jest dopiero w klasie 6.

Szkoły ponadpodstawowe poezja

I – Sandra Miller, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie (op. p. Kamila Kałuziak – Mrozicka)
I –
Weronika Nykiel, XIV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie (op. p. Agnieszka Jastrzębska)
I -
Łukasz Pawlik, Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie (op. p. Przemysław Jackowski)
II -
Kinga Dzikowska, III Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie (op. p. Zuzanna Siwek – Jacoszek)
II -
Jagoda Słomczyńska, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie (op. p. Marzena Burdzy)
III -
Emilia Mikuś, Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinie (op. p. Edyta Pierzchała)
III -
Amelia Witkowska, XIV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie (op. p. Agnieszka Jastrzębska)
wyróż. –
Paulina Czepiżak, Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinie (op. p. Edyta Pierzchała)

Nagrody specjalne
Za innowacyjne ujęcie tematu:
Agnieszka Ziembacz
, VI Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie (op. p. Katarzyna Sobańska)
Za temat idealnie ujęty w formie
sonetu włoskiego:
Agata Warelis
, Zespół Szkół Łączności w Szczecinie (op. p. Małgorzata Małkowska)

Szkoły ponadpodstawowe proza

I - Alicja Radziewicz, VI Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie (op. p. Karolina Monkiewicz)
I -
Michał Zatara, Zespół Szkół Łączności w Szczecinie (op. p. Izabela Szczęsna-Hajdas)
II -
Marta Kozikowska Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinie (op. p. Beata Pełech)
II -
Daria Wloch, Zespół Szkół nr 3 w Szczecinie (op. p. Nina Kuśmierczak)
III -
Jakub Wierzba, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie (op. p. Kamila Kałuziak-Mrozicka)
III -
Weronika Wawrzyniak, Liceum Ogólnokształcące nr 4 w Szczecinie (op. p. Barbara Dyka)
III -
Kacper Marosek, Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie (op. p. Renata Zielenkiewicz)
wyróż. - Taron Tovmasyan, II Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie (op. p. Agnieszka Radomska)
wyróż, -
Kosma Roznowski, Zespół Szkół Łączności w Szczecinie (op. p. Izabela Szczęsna-Hajdas)

 

Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom, a ich opiekunom za zachęcanie swoich podopiecznych do sprawdzania i poszerzania swoich umiejętności językowych w zakresie tworzenia wypowiedzi pisemnej na określony temat.

Wszystkim zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.

Chcielibyśmy również poinformować, że w tym roku szkolnym ze względu na zaistniałą sytuację związaną z pandemią wirusa COVID-19 nagrody i dyplomy zostaną dostarczone po powrocie do szkół.

Serdecznie gratulujemy!

 

Organizatorzy konkursu: Beata Pełech, Edyta Pierzchała