Biało czerwony Obiad Czwartkowy u Mikołaja

  • Opublikowano: środa, 28 listopad 2018 20:33
  • Małgorzata Kraszewska

Spotkanie z IPN - 15 listopada 2018

Galeria zdjęć

Obiady czwartkowe u Mikołaja to wyjątkowe wydarzenie, które wrosło w tradycję szkoły, a nawiązujące do obiadów u króla Stasia. Obiady czwartkowe, obiady uczone, obiady rozumne… stały się dla nas inspiracją i wzorem biesiad poznawczych i wyjątkowej konwersacji. Przy stole pełnym wykwintnych potraw przygotowanych przez uczniów mieliśmy przyjemność wielokrotnie gościć niezwykłych Szczecinian zasłużonych dla naszego miasta i szkoły. W wyjątkowym roku dla Polski, w roku stulecia odzyskania niepodległości, nie sposób byłoby nie zwrócić się ku historii, stąd Obiad Czwartkowy u Mikołaja przybrał barwy biało czerwone, a z uczniami spotkali się wyjątkowi goście z Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie: Pani Magdalena Ruczyńska - Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN, Pan Michał Ruczyński i Pan Hubert Simiński - pracownicy pionu Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Czytaj więcej: Biało czerwony Obiad Czwartkowy u Mikołaja

Obiad międzypokoleniowy z okazji Dnia Ojca - 5 czerwca 2017

  • Opublikowano: poniedziałek, 12 czerwiec 2017 12:12
  • Małgorzata Kraszewska

 

   Obiady czwartkowe u Mikołaja na dobre wpisały się w tradycję szkoły. Wzorowane na tych u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, równie uczone i równie rozumne choć uwspółcześnione, zachowały ideę iście królewską. Przy stole pełnym wykwintnych potraw, przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, wielokrotnie konwersowali równie niezwykli goście, jak onegdaj na dworze królewskim.

   5 czerwca 2017 r. po raz ósmy mieliśmy zaszczyt powitać gości na tym niecodziennym spotkaniu. Tym razem myślą przewodnią czwartkowego spotkania był zbliżający się Dzień Ojca. To niezwykłe święto zainspirowało nas do międzypokoleniowego spotkania uczniów i ich ojców - absolwentów naszej szkoły. Chcielibyśmy, aby ta biesiada stała się przyczynkiem do rozmowy o szkole, tej dawniej i tej dziś, z perspektywy ucznia i absolwenta.Naszymi gośćmi byli: państwo Beata i Ireneusz Szanterowie, p. Jarosław Szubartowski, p. Marcin Kaźmierczak, p. Piotr Frąckiewicz, p. Tadeusz Stanik, p. Krzysztof Wiśniewski, Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Dorota Matuszczak - Kozdroń .Honory gospodarza spotkania czyniła p. Dyrektor Janina Krajewska wraz z Wicedyrektorami p. Agnieszką Rozwadowską, p. Małgorzatą Taczałą i p. Adamem Grzegrzółką.Przy biesiadnym stole zasiedli także przedstawiciele uczniów i ich wychowawcy.

   Tego dnia wyjątkowe potrawy i profesjonalna obsługa uczniów klas I kelner i III a tżug towarzyszyły wspomnieniowym dysputom o szkole, drodze kariery zawodowej w gastronomii i wykorzystaniu wiedzy oraz umiejętności zdobytych w szkole, a także o współczesnym i perspektywicznym wizerunku szkoły w oczach ojców i ich dzieci, które przejęły „gastronomiczą pałęczkę”.

 Małgorzata Kraszewska

Obiad czwartkowy - maj 2016r.

 W dniu 25 maja 2016 r. odbył się kolejny raz w naszej szkole „Czwartkowy obiad u Mikołaja”. To kulturalne wydarzenie w naszej szkole nawiązujące do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, kiedy przy wspólnym stole zasiadali ludzie kultury nauki, pozwoliło nam gościć w poprzednich latach ludzi sukcesu znanych w szczecińskim środowisku, mistrzów sztuki kulinarnej i sportowców .Tym razem gościliśmy przedstawicieli branży turystycznej, a tematyką spotkania była: Przyszłość turystyki – kształcenie kadr zgodne z kierunkiem rozwoju branży.

Czytaj więcej: Obiad czwartkowy - maj 2016r.

Obiad Czwartkowy z Bohaterem 2015

CZWARTKOWY OBIAD Z HISTORIĄ W TLE 

Po raz szósty, 26 lutego 2015 r., odbył się w naszej szkole „Czwartkowy obiad u Mikołaja”. To kulturalne wydarzenie w naszej szkole nawiązujące do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, kiedy przy wspólnym stole zasiadali ludzie kultury nauki, pozwoliło nam gościć w poprzednich latach ludzi sukcesu znanych w szczecińskim środowisku, mistrzów sztuki kulinarnej i sportowców . Tym razem tematyka spotkania dotyczyła wydarzenia ostatnich miesięcy. Uroczyście obchodzone rocznice akcji „Burza” , Powstania Warszawskiego, utworzenia Armii Krajowej i zbliżający się Dzień Żołnierzy Wyklętych , zainspirowały nas do nietypowego SPOTKANIA Z HISTORIĄ– jesteśmy bowiem tym pokoleniem, które może jeszcze uczyć się historii od prawdziwych bohaterów.

Czytaj więcej: Obiad Czwartkowy z Bohaterem 2015

Marek Kolbowicz gościem ,,Obiadów czwartkowych u Mikołaja”

,,Obiady czwartkowe u Mikołaja ’’ od  2011 roku stały się tradycją naszej szkoły i nawiązują do czasów króla Stanisława Poniatowskiego, kiedy przy wspólnym stole spotykali się przedstawiciele kultury, szkolnictwa i nauki. Do dnia dzisiejszego te królewskie obiady inspirują i są wzorem kulturalnych biesiad i konwersacji. Do tej pory mieliśmy przyjemność gościć: absolwentów naszej szkoły- ludzi sukcesu znanych w szczecińskim środowisku , mamy naszych uczniów- absolwentki naszej szkoły, mistrzów sztuki kulinarnej. Na ostatnim IV spotkaniu gościliśmy Panią Profesor Ewę Kołodziejek propagatorkę pięknej i poprawnej polszczyzny.

Czytaj więcej: Marek Kolbowicz gościem ,,Obiadów czwartkowych u Mikołaja”

Obiad czwartkowy

 

W ubiegłym tygodniu, 27.04.2014r. odbył się w naszej szkole uroczysty Obiad Czwartkowy. Zgodnie z tradycją szkoły jest to wydarzenie kulturalne na które zapraszamy szczególnych gości. Obecnie mieliśmy okazję gościć Pana Doktora Marka Kolbowicza. Osobę niezwykłą zarówno pod względem wyników sportowych (wielokrotny udział w Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata) jak i zaangażowania w życie naszego miasta (Honorowy Ambasador Szczecina, Medal za Zasługi dla Miasta Szczecina).

Czytaj więcej: Obiad czwartkowy