Czytanie w Książnicy Pomorskiej

  • Opublikowano: piątek, 15 grudzień 2017 09:17
  • Adam Grzegrzółka

Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja uczestnikiem akcji Młodzieży Czytanie!

We wtorek 28.11.2017 r. czytaliśmy fragmenty Akropolis w Książnicy Pomorskiej. Uczestniczyliśmy w II edycji akcji  „ Młodzieży Czytanie ” zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Książnicę Pomorską. W akcji trwającej kilka godzin uczestniczyło 20 szkół, zarówno ze Szczecina jak i z innych miast województwa zachodniopomorskiego.
W tym roku czytane były utwory Stanisława Wyspiańskiego, w związku z przypadającą 110 rocznicą jego śmierci oraz dokonanym przez Polaków w ramach akcji Narodowe Czytanie wyborem lektury, jakim było „Wesele”. Utwory Wyspiańskiego czytali uczniowie różnych szkół oraz zaproszeni przez organizatorów goście.  W części II spotkania,
w której występowała reprezentacja z naszej szkoły, prezentowane były teksty z dwóch dramatów Stanisława Wyspiańskiego:  „Wyzwolenie” i „Akropolis”. Grupa z naszej szkoły ( uczniowie i nauczyciel ) czytała fragmenty utworu „Akropolis” – sceny 2,3,4,5 
z części 4 tego dramatu.  

                                                                                                                      Małgorzata Kowalczyk