Narodowe Czytanie w "Gastronomiku"

  • Opublikowano: poniedziałek, 13 listopad 2017 22:15
  • Katarzyna Bartkowiak

Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego


Dnia 5 października 2017 roku na 3, 4 i 5 godzinie lekcyjnej w auli szkolnej naszej szkoły miała miejsce akcja promująca czytanie. Biblioteka szkolna przygotowała lekcję poświęconą Narodowemu Czytaniu, w czasie której czytano fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W rolę czytających bardzo dobrze wcielili się przedstawiciele samorządu szkolnego. Uczniowie klas pierwszych, obecni w auli podczas kolejnych lekcji, poznawali historię akcji społecznej, jaką jest Narodowe Czytanie, nad którą patronat honorowy ma Para Prezydencka, poszerzali wiedzę o twórczości autora Wesela i mogli usłyszeć fragmenty lektury dzięki czytaniu starszych kolegów.

Małgorzata Kowalczyk