Wigilie oświatowe

  • Opublikowano: sobota, 14 grudzień 2019 18:19
  • Adam Grzegrzółka


W dniach 11-12 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 6 przy ul. Gen. Sowińskiego 3 odbyły się tradycyjne spotkania wigilijne, których gospodarzem był Piotr Krzystek - prezydent Miasta Szczecin. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół specjalnych, placówek oświatowo-wychowawczych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych. Życzono sobie pomyślności, wielu radości, szczęścia w życiu rodzinnym, jak również sukcesów na polu oświaty w 2020 r. Wśród gości byli: Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Magdalena Zarębska-Kulesza - Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Ksiądz prof. dr hab. Henryk Wejman - Biskup Pomocniczy i Wikariusz Generalny Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Renata Łażewska - Przewodnicząca Rady Miasta Szczecin, Krzysztof Soska - Z-ca Prezydenta Miasta Szczecin, Lidia Rogaś - Dyrektor Wydziału Oświaty, Agata Baran - Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Iwona Potrykus - Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Ksiądz Jarosław Staszewskiproboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Monika SierantDyrektor Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli Kuratorium Oświaty, Agata Grenda – Przewodnicząca Komisji edukacji RM Szczecin.

Menu ułożone zostało przez nauczycieli „Gastronomika” -  p. Izabelę Klęk i p. Ewę Czerniak.   Na przystawkę był śledź z grzanką ziołową z pesto. Później śledź po kaszubsku, sałatka śledziowa z ciecierzycą, ryba w warzywach marynowanych, galaretka z ryb. Barszcz czerwony z gwiazdką staropolską. Paluszki z karpia w chrupiącej panierce podane na sosie cytrusowym z kremowym puree z ziemniaków i musem z buraka z chrzanem. Były też pierogi z kapustą i grzybami kraszone cebulą, pierożki ruskie oraz krokieciki z białą kapustą i pieczarkami a także kompot z jasnego suszu z pomarańczą. Na deser ciasta: makowiec, sernik z migdałami, rogale oraz pychotka.