Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029.

• Opublikowano: sobota, 30 listopad 2019 23:19
  • Katarzyna Bartkowiak

Projekt “Turniej Trójgamiczny” odbywa się w roku szkolnym 2019/2020 (grudzień-czerwiec). Do udziału mogą zgłaszać się zespoły liczące od 8 do 15 uczniów pod opieką 1-3 nauczycieli. Celem zespołu jest realizacja autorskiego pomysłu na grę elektroniczną. Udział w projekcie jest bezpłatny, a nagrodą są warsztaty w profesjonalnym studiu gier. Za realizację projektu odpowiadają Fundacja Teatrikon oraz Fundacja Lublin Gamedev.

Projekt rozpocznie planowana na grudzień konferencja, podczas której 30 wyłonionych w rekrutacji drużyn z największym potencjałem zawalczy o miejsce w szrankach. 12 zakwalifikowanych drużyn będzie brało udział w szkoleniach, zjazdach i warsztatach online, które pomogą im doszlifować pod okiem specjalistów projekt gry i stworzyć jej prototyp. Uczestnicy będą szkolić się w trzech profesjach: programistycznej, graficznej i designerskiej. Trzy najlepsze drużyny zwyciężą udział w profesjonalnych warsztatach z zakresu projektowania gier.

Rekrutacja trwa do 4 grudnia 2019. Regulamin rekrutacji, znajdziecie Państwo w załączniku wiadomości. Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie informacje o projekcie są dostępne pod adresem www.t3g.pl. W razie wszelkich pytań, zachęcam do kontaktu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..