Strona poświęcona tematyce na zajęciach informatyki: Lekcje informatyki:tematy i ćwiczenia

Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029.

  • Opublikowano: sobota, 30 listopad 2019 23:19
  • Katarzyna Bartkowiak

Projekt “Turniej Trójgamiczny” odbywa się w roku szkolnym 2019/2020 (grudzień-czerwiec). Do udziału mogą zgłaszać się zespoły liczące od 8 do 15 uczniów pod opieką 1-3 nauczycieli. Celem zespołu jest realizacja autorskiego pomysłu na grę elektroniczną. Udział w projekcie jest bezpłatny, a nagrodą są warsztaty w profesjonalnym studiu gier. Za realizację projektu odpowiadają Fundacja Teatrikon oraz Fundacja Lublin Gamedev.

Projekt rozpocznie planowana na grudzień konferencja, podczas której 30 wyłonionych w rekrutacji drużyn z największym potencjałem zawalczy o miejsce w szrankach. 12 zakwalifikowanych drużyn będzie brało udział w szkoleniach, zjazdach i warsztatach online, które pomogą im doszlifować pod okiem specjalistów projekt gry i stworzyć jej prototyp. Uczestnicy będą szkolić się w trzech profesjach: programistycznej, graficznej i designerskiej. Trzy najlepsze drużyny zwyciężą udział w profesjonalnych warsztatach z zakresu projektowania gier.

Rekrutacja trwa do 4 grudnia 2019. Regulamin rekrutacji, znajdziecie Państwo w załączniku wiadomości. Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie informacje o projekcie są dostępne pod adresem www.t3g.pl. W razie wszelkich pytań, zachęcam do kontaktu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Darmowe warsztaty „Koduj z Gigantami”

  • Opublikowano: środa, 04 wrzesień 2019 19:44
  • Katarzyna Bartkowiak

Bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami” to wydarzenie promujące ideę nauki programowania wśród dzieci i młodzieży.

Ma ono na celu zwiększenie świadomości o programowaniu, zapoznanie z programowaniem i narzędziami programistycznymi, nowymi technologiami, a dla starszych uczniów również zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT.

Zapisy startują 2 września!

Więcej pod linkiem - kliknij

Domowy Kodeks odpowiedzialnego używania mediów cyfrowych

  • Opublikowano: środa, 27 czerwiec 2018 21:39
  • Katarzyna Bartkowiak

 

W ramach akcji, o której można przeczytać więcej na http://domowykodeks.pl opracowaliśmy specjalną grafikę, która ustala pryncypia wspólnego tworzenia kodeksów. Zapraszamy do pobierania formularza kodeksu dostępnego na stronie http://domowykodeks.pl/wp-content/uploads/2018/02/Kodeks-1-1.pdf , jak również do gruntownego zapoznania się ze scenariuszem rozmowy rodzica z dzieckiem, który został zawieszony w specjalnej strefie dla rodziców: http://domowykodeks.pl/strefa-rodzicow/

Czytaj więcej: Domowy Kodeks odpowiedzialnego używania mediów cyfrowych

Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego, jak co roku, na całym świecie obchodzony jest  DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. W 2018 DBI realizowany jest pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci.” Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

Z okazji DBI zostaną przeprowadzone lekcje na temat szacunku i kultury w sieci. Zapraszamy również do holu budynku B, celem zapoznania z tablicą informacyjną dotyczącą zasad kultury w Internecie.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu

Podkategorie