Tarcza
Biologia
pilotaz

PODARUNEK DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ SERDUSZKA

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej po raz drugi udało się nam przygotować świąteczny podarunek dla dzieci ze świetlicy środowiskowej SERDUSZKA.

W roli elfów Mikołaja Marcelina Zawadzka i Nikola Fijałkowska.

Wolontariat w „Dialogach”

Miło mi poinformować, że Miesięcznik Pedagogiczny „Dialogi”, numer grudniowy „…od iskierki do płomienia, od płomienia do żaru serc…” opublikował opis naszych dotychczasowych akcji w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu. Zapraszam do lektury  smile strona 14 „O co chodzi w wolontariacie? ”

Podaję link do strony internetowej czasopisma "Dialogi":

ZBIÓRKA ŚWIĄTECZNA

• Opublikowano: niedziela, 16, grudzień 2018 08:51
  • Aneta Stawicka

Dzięki Waszym otwartym sercom udało się zebrać naprawdę dużo upominków, które z pewnością umilą świąteczny czas.

Jako SKW za wszystkie podarunki serdecznie dziękujemy i jesteśmy dumni, że do Naszej Szkoły uczęszczają tak wspaniali młodzi ludzie.

Plastynarium

• Opublikowano: czwartek, 06, grudzień 2018 02:20
  • Adam Grzegrzółka

Młodzież naszej szkoły z klasy 2,3,4 tżug 15 listopada uczestniczyła w wycieczce do Plastynarium w Guben oraz Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w Pniewie.
Plastynarium to „ współczesny Teatr anatomii”, który jest jedynym w swoim rodzaju obiektem tego typu na świecie. Zwiedzając mogliśmy zajrzeć w głąb ludzkiego ciała, a także zapoznać się ze sztuką anatomicznej preparacji i plastynacji. Teren wystawy został podzielony na cztery działy: historia anatomii, pracownia, galeria i sala wystawowa. Dla nas najcekawsza była pracownia, w której mogliśmy się przyglądać konserwacji ludzkich ciał z bliska.
W MRU- największym pomilitarnym podziemiu w Europie zobaczyliśmy system podziemnych tuneli- tras turystycznych, magazyny amunicyjne oraz dworce- mijanki kolejki wąskotorowej.
W 1980 roku utworzono tu największy rezerwat nietoperzy w Europie- udało nam się zobaczyć jednego! Jest to zimowa kryjówka dla ponad 35 tys. tych skrzydlatych ssaków.
Wycieczkę uznajemy za udaną!

Galeria Google +

Bio Chem Laby 1

• Opublikowano: czwartek, 06, grudzień 2018 02:11
  • Adam Grzegrzółka

13 listopada br. odbyły się pierwsze „ Laby biol-chem” w szkolnym laboratorium.
Temat: „ Wykrywanie cukrów w produktach spożywczych”.
Uczestnikami byli uczniowie z klasy 2a tż, 4a tż, 2 tgk. Sprawdziliśmy m.in. czy w soku winogronowym, chlebie, miodzie
i cukrze z buraków są cukry redukujące, poznaliśmy właściwości skrobi. Najciekawsze okazało się doświadczenie:
„ Apteczna reakcja zegarowa”- odmiana reakcji Harcourta. Po dodaniu jodu do roztworu skrobi nastąpiła jego reakcja
z kwasem askorbinowym (wit.C) barwiąc zawartość zlewki na granatowo.
Na zakończenie zmagań z cukrami p. Agnieszka Sadzikowska zrobiła czary-mary z wodą utlenioną i nadmanganianem potasu i spowodowała „mały wybuch” w pracowni, co można zaobserwować na zdjęciach.

Galeria Google

Ważne adresy i telefony:

Zapraszamy na stronę WWW dotyczącą języka angielskiego

Patrycja Kosińska-Lampka

Iwona Walczak