Spotkanie polsko-niemieckie w Rostocku

• Opublikowano: poniedziałek, 10 czerwiec 2019 14:37
  • Adam Grzegrzółka

W dniach 4-5 czerwca 2019 r. delegacja naszej szkoły w osobach: p. Adama Grzegrzółki – dyrektora szkoły i pani Bogusławy Pęciak – kierownika CKP, wzięła udział w spotkaniu kontaktowym polskich i niemieckich dyrektorów i nauczycieli, związanych z kształceniem zawodowym, z Pomorza Zachodniego i Mecklemburgii-Pomorze Przednie, które odbyło się w Rostocku. Jego organizatorami było niemieckie Ministerstwo Nauki i Kultury oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Była to okazja do wymiany doświadczeń w zakresie systemów kształcenia w obu krajach, zwiedzenia kilku wiodących szkół zawodowych i centrów kształcenia w Rostocku oraz próba nawiązania współpracy między obecnymi na spotkaniu przedstawicielami szkół. Obie strony: polska i niemiecka przedstawiły swoje oczekiwania i możliwości w zakresie ewentualnej współpracy. Na konferencji omówiono również sposoby dofinansowania projektów wymiany kadry, młodzieży, praktyk i staży zawodowych, przez takie podmioty jak Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, czy program Erasmus+ oraz Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska. Podczas spotkania pan Adam Grzegrzółka dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 im. M. Reja w Szczecinie i pani Cornelia Pohlmann dyrektor Berufliche Schule der Hansestadt Rostock – Dienstleistung und Gewerbe podpisali porozumienie o partnerstwie  i współpracy, dzięki któremu już w listopadzie będziemy gościć w naszej szkole uczniów z niemieckiej szkoły z Rostocku.