Dyrektor Komisji Europejskiej w Zespole Szkół Nr 6 im. M. Reja w Szczecinie

Marc Lemaitre
, Dyrektor Generalny ds. Polityki Regionalnej i Rozwoju Miast Komisji Europejskiej, Patrick Dahlemann Parlamentarny Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Dr. Stefan Rudolph Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Zdrowia Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Rafał Baliński Dyrektor Departamentu Współpracy Terytorialnej, Przedstawiciel Adama Hamryszczaka Sekretarza  Stanu  w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju  RP w towarzystwie Piotra Krzystka - Prezydenta Miasta Szczecin, Krzysztofa Soski – Zastępcy Prezydenta oraz Iwony Potrykus – Zastępcy Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin w dniu 16.05.2019 r. odwiedzili Zespół Szkół Nr 6 im. M. Reja w Szczecinie, gdzie od marca 2017 r. realizowany jest projekt „Nauczanie Języka Sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania” . W projekcie zaangażowanych jest 59 polskich i niemieckich placówek oświatowych (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadpodstawowe) – 35 placówek po niemieckiej stronie i 24 po polskiej. Beneficjentami projektu są dzieci i młodzież, nauczyciele oraz rodzice. Dotychczas w projekcie udział wzięło 3289 dzieci i młodzieży oraz 472 nauczycieli.  Głównym celem projektu jest rozwój kompetencji językowych i interkulturowych dzieci i młodzieży, poprzez stworzenie brakującej do tej pory usystematyzowanej koncepcji ciągłości nauczania języka sąsiada.

W trakcie wizytacji Goście mieli możliwość obejrzenia szkolnych pracowni technologicznych, spotkania się z uczniami z Zespołu Szkół Nr 6 oraz niemieckich szkół partnerskich z Torgelow i Rostocku, przyjrzenia się umiejętnościom kulinarnym i językowym uczniów.  Dodatkowo dzieci z zaangażowanego w projekt przedszkola nr 33 przygotowały specjalnie na tę okazję fantastyczny występ.