XXII Ogólnopolski Turniej Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego

• Opublikowano: środa, 24, kwiecień 2019 18:53
  • Adam Grzegrzółka

W dniach 26 i 27 marca 2019 r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu odbył się finał XXII Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. W finale wystartowało 16 uczniów z 9 szkół z całej Polski. Nasza szkołę reprezentowała Monika Kalecińska z klasy III cukiernik, która uplasowała się na 6 miejscu i uzyskała tytuł laureata. Startujący mieli do wykonania ozdobny napis z czekolady, 20 ciastek bankietowych, 3 figurki z marcepana i 2 torty w czasie 7 godzin. Ponadto finaliści musieli się wykazać wiedzą z zakresu technologii cukierniczej. Monika godnie reprezentowała naszą szkołę i województwo zachodniopomorskie, za co należą się jej szczególne gratulacje i podziękowania. Opiekunem merytorycznym uczennicy była pani profesor Danuta Sękalska.