Tarcza

Dzień liczby π

• Opublikowano: poniedziałek, 04, marzec 2019 15:13
  • Anna Barcicka

Dnia 14.03, (czy też, zapisując metodą amerykańską, 3.14) obchodzimy światowy dzień liczby π, której przybliżenie do dwóch miejsc po przecinku i wynosi właśnie 3.14.

Z tej okazji organizujemy otwarty konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Konkurs przebiegać będzie w czterech kategoriach:

• WYPIEK (efekty oceniane w dniu 14.03)

Tutaj konkurować ze sobą będą najbardziej kreatywne ciasta lub ciastka tematyczne, powiązane z liczbą π.

Prosimy o przynoszenie ciast dnia 14.03 do Sali 306. Prezentacja w holu budynku B na dużej przerwie.

• PAMIĘĆ (konkurs przeprowadzony w dniu 14.03)

Zwycięzcą zostanie osoba, która wymieni z pamięci jak najwięcej liczb po przecinku i liczby π

Osoby chcące wziąć udział w konkursie , proszone są o zgłaszanie się do 12.03 ( wtorek ) do nauczycieli uczących – z podaniem ilości zapamiętanych cyfr po przecinku . Sześć najlepszych uczniów weźmie udział w dogrywce 14 marca ( godzina 11:50 sala 306)

• PLAKAT (zgłaszanie prac do 13.03) Komisja nagrodzi osobę, spod której ręki wyjdzie najciekawsza praca graficzna nawiązująca w dowolny sposób do liczby π

Najciekawsze pracę będą rozwieszone w holu w budynku B

• LITERATURA (zgłaszanie prac do 13.03) Laureatem zostanie autor wiersza lub innej formy literackiej zawierającej wyróżnioną sylabę "PI" w dowolnej formie cenzuralnej

Dostarczone prace,  również będą cieszyć oko w holu w budynku B

Do zdobycia będą:

• nagrody rzeczowe, wręczone na koniec roku szkolnego w obecności wszystkich uczniów szkoły ;
  • oceny za aktywność z matematyki, znacznie większe od liczby π;
  • dyplomy upamiętniające wasz moment chwały

Każdy uczestnik może wziąć udział w dowolnej liczbie konkurencji i przygotować dowolną liczbę prac z dowolnej kategorii.

Jolanta Drewniak