AIESEC w ZS Nr 6

Jak smakuje gęś po chińsku? Czy warto spróbować herbaty ze Sri Lanki? Jakie słodycze jadają Chińczycy? Jak wygląda pismo Sri Lanki?

Tego, i wielu innych ciekawostek, uczniowie ZS Nr 6 mogli dowiedzieć się podczas warsztatów językowo-kulturowych zorganizowanych w ramach współpracy z organizacją AIESEC. W dniach od 21 do 25 stycznia gośćmi w naszej szkole było dwoje wolontariuszy: Shiny ze Sri Lanki oraz Huang z Chin. Na zajęciach prowadzonych po angielsku, zagraniczni studenci opowiadali naszym uczniom o kulturze, historii i kuchni swoich krajów. Wymieniali się wiadomościami na temat kultury i życia w krajach azjatyckich i w Polsce. Spotkania dostarczyły nowych wrażeń i były doskonałą okazją do kształcenia umiejętności językowych w zakresie słuchania i mówienia po angielsku. Czekamy na kolejnych wolontariuszy w przyszłym roku.

Organizacją warsztatów zajęła się pani Beata Pełech – nauczyciel języka angielskiego.