Tarcza

Translation Master - spotkanie

• Opublikowano: wtorek, 04, grudzień 2018 12:49
  • Iwona Rokita-Lisiecka

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów którzy zgłosili się do udziału w II Ogólnopolski Konkurs Tłumaczeniowy 'Translation Master' na spotkanie instruktażowe na długiej przerwie (godzina 11.30) w piątek (7.12.2018r.) sala nr 57. Przypominam, że etap szkolny odbędzie się 13 grudnia 2018r. i będzie polegał na przetłumaczeniu 3 krótkich tekstów (dwa z nich z języka polskiego na język angielski oraz jeden z języka angielskiego na język polski) o tematyce bliskiej młodemu człowiekowi (tekst popularno-naukowy, informacyjny, prosty tekst literacki). Objętość tekstów nie przekroczy 1 strony formatu A4. Czas pracy z tekstami -90 minut. Uczeń może korzystać z dowolnych słowników pol-ang/ang-pol jedynie w wersji papierowej.

Osoby które są chętne, ale jeszcze się nie zapisały – również mogą wciąż spróbować swoich szans - zapraszam.

Iwona Rokita - Lisiecka