Tarcza
Biologia
pilotaz

Konwencja Inauguracyjna "Pozwól Dziecku Rozkwitać"

• Opublikowano: czwartek, 04, październik 2018 05:51
  • Monika Kroehnke

W ostatnim tygodniu września bieżącego roku odbyła się KONWENCJA INAUGURACYJNA KAMPANII SPOŁECZNEJ „POZWÓL DZIECKU ROZKWITAĆ”, w której uczestniczyli uczniowie klasy IIIc tgk w osobach Karoliny Michalskiej, Damiana Stępnia oraz Elżbiety Mazurek wraz z opiekunem Moniką Kroehnke.

Patronat nad tym wydarzeniem sprawował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Szczecin.

Celem spotkania było między innymi uroczyste wręczenie podziękowań dla młodzieży, która pracowała nad projektem spotu reklamowego oraz plakatem kampanii (w miesiącu czerwcu i lipcu ubiegłego roku szkolnego) promując idee abstynencji w czasie ciąży wśród młodzieży od 13 do 24 roku życia oraz zapobieganiu występowania Płodowego Zespołu Alkoholowego. Wśród osób wyróżnionych znalazła się nasza uczennica KAROLINA MICHALSKA.

Na uroczystości  odbyła się również prelekcja dla młodzieży na powyższy temat. Wygłoszony został wykład przez terapeutę od uzależnień - psychologa nt. „Moc jednego kieliszka”. Otwarto wystawę plakatów laureatów konkursu „Ważne dziewięć miesięcy bez alkoholu”.

Po owocnym spotkaniu pozostało w głowach wiele pozytywnych przemyśleń.

Monika Kroehnke

Attachments: