Tarcza
Biologia
pilotaz

Wymiana polsko – niemiecka w zawodzie cukiernik

• Opublikowano: poniedziałek, 14, maj 2018 12:42
  • Adam Grzegrzółka

Galeria zdjęć

W dniach 23 – 27.04.2018 r. w naszej szkole gościła grupa niemiecka z zaprzyjaźnionej szkoły z miejscowości Torgelow. Grupa  przybyła pod opieką pani Elke- ManueliSense, która wspierała swoją grupę nie tylko w czasie wolnym, przed i po zajęciach, ale także podczas nich. Naszą grupę młodzieży wspierały nauczycielki języka niemieckiego: Małgorzata Gonciarz, Magdalena Lesień  oraz przemiłe nauczycielki technologii cukierniczej, pani Danuta Sękalska i pani Anna Zielińska, które prowadziły  z uczestnikami wymiany zajęcia.

W tym roku tematem zajęć były wyroby z ciasta drożdżowego. Uczniowie wypiekali drożdżówki, chałki, pączki, porównywali sposoby wypieku ciast drożdżowych w obu krajach i uczyli się języka. A ponieważ nie samą pracą człowiek żyje, był również czas na zwiedzanie miasta i poznawanie jego historii i tradycji. Wspólnie zwiedziliśmy Muzeum Techniki i Muzeum „Przełomy”, byliśmy na Zamku Książąt Pomorskich i przespacerowaliśmy się wzdłuż Wałów Chrobrego.  Odwiedziliśmy także Szczecińską Starówkę oraz  ulubioną cukiernię, w której uczniowie smakowali wybornych pralin. W przedostatni dzień  wymiany wybraliśmy się na wycieczkę do Kołobrzegu, który przywitał nas kapryśną pogodą. Na szczęście później wyszło słońce i zrobiło się naprawdę przyjemnie, co sprzyjało zwiedzaniu miasta i cieszeniu się jego urokami.  W podróży towarzyszyła nam i jednocześnie wspierała swoją fachową wiedzą pani Magdalena Bogusławska – nauczycielka geografii.W Kołobrzegu zwiedziliśmy port, spacerowaliśmy po molo, karmiliśmy łase na przysmaki mewy, a potem udaliśmy na  Kołobrzeską Starówkę.

W ostatni dzień odbyło się, w obecności pani dyrektor Janiny Krajewskiej, uroczyste rozdanie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w wymianie. Oprócz certyfikatów wszyscy uczestnicy wymiany otrzymali  słodkie co nieco przygotowane na tę okoliczność przez panią Danutę Sękalską. Przed rozdaniem certyfikatów odbył się, pod czujnym okiem pani Sękalskiej, pokaz sporządzania wyrobów z karmelu. Panią profesor dzielnie wspierała Monika Kalecińska, nasza zwyciężczyni zeszłorocznej edycji Sweet -Expo.

Opracowała: Magdalena Lesień