Tarcza
Biologia
pilotaz

Wykład - Postępy w leczeniu niewydolności nerek

 

Uczniowie klasy III b i II c technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wykładach nt. „Postępy w leczeniu niewydolności nerek” na wydziale Matematyczno - Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzonym przez dr hab. n. med. Krzysztofa Dziewanowskiego autora kilku patentów z zakresu nefrologii, który przybliżył słuchaczom podstawowe, przewlekłe choroby nerek oraz metody leczenia ich niewydolności.

Bogaty w informacje, ciekawy w treści merytoryczne i przyjemny w odbiorze, mimo specjalistycznych określeń, wykład uświadomił zainteresowanym jak nauka cały czas zmierza do przodu i jak nas wzbogaca.

Uwzględniając coraz większe możliwości transplantacji narządów wewnętrznych naszego ciała w tym nerek odpowiedzialnych między innymi za filtrację płynów 24 godziny na dobę przez całe nasze życie (bez przerwy na urlop J), jeszcze bardziej znamienne staje się podejście do racjonalnego stylu odżywiania. Bo nawet jeśli potrzebujący znajdzie się w grupie poddanej zabiegowi, również skrupulatnie musi dbać o zasady obejmujące nie tylko operację, ale kolejne darowane lata pewnie pięknego nowego życia.

Cóż…Zawsze warto dbać o zdrowie i cieszyć się z nowych osiągnięć dla ludzkości.