Tarcza
Biologia
pilotaz

AIESEC w ZS Nr 6 - warsztaty językowo - kulturowe

Co to jest Zakazane Miasto w Pekinie? Dlaczego flaga ukraińska zawiera w sobie kolory błękitny i żółty? Jakie słodycze jadają Chińczycy? Jak przygotować kaczkę po pekińsku? Tego uczniowie ZS Nr 6 mogli dowiedzieć się podczas warsztatów językowo-kulturowych zorganizowanych w ramach współpracy z organizacją AIESEC. W dniach od 5 do 9 marca gośćmi w naszej szkole były dwie wolontariuszki: Shakira Zhang z Chin oraz Valeria Pototska z Ukrainy. Na zajęciach prowadzonych po angielsku, zagranicznie studentki opowiadały naszym uczniom o kulturze, historii i kuchni swoich krajów. Wymieniały się ciekawostkami na temat kultury i życia w Polsce. Spotkania dostarczyły nowych wrażeń i były doskonałą okazją do kształcenia umiejętności językowych w zakresie słuchania i mówienia po angielsku. Czekamy na kolejnych wolontariuszy w przyszłym roku.

Organizacją warsztatów zajęły się panie: Beata Pełech i Edyta Pierzchała.