Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie

ul.Gen.J.Sowińskiego 3 Szczecin; tel.:(91)4333504;(91)4489541; sekretariat@zs6.szczecin.pl

GOTUJEMY Z PASJĄ - KSZTAŁCIMY Z JAKOŚCIĄ - OBSŁUGUJEMY Z GRACJĄ - PIECZEMY Z MIŁOŚCIĄ

... A nie daj czasowi nigdy darmo upłynać, tak albo czytaj, albo się wżdy czego ucz, albo się czemu przypatruj, a rozeznawaj sobie, upatrując nadobnie, co lepsze, a co gorsze... (M.Rej)

Obiad czwartkowy - maj 2016r.

 W dniu 25 maja 2016 r. odbył się kolejny raz w naszej szkole „Czwartkowy obiad u Mikołaja”. To kulturalne wydarzenie w naszej szkole nawiązujące do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, kiedy przy wspólnym stole zasiadali ludzie kultury nauki, pozwoliło nam gościć w poprzednich latach ludzi sukcesu znanych w szczecińskim środowisku, mistrzów sztuki kulinarnej i sportowców .Tym razem gościliśmy przedstawicieli branży turystycznej, a tematyką spotkania była: Przyszłość turystyki – kształcenie kadr zgodne z kierunkiem rozwoju branży.

Czytaj więcej...

Obiad Czwartkowy z Bohaterem 2015

CZWARTKOWY OBIAD Z HISTORIĄ W TLE 

Po raz szósty, 26 lutego 2015 r., odbył się w naszej szkole „Czwartkowy obiad u Mikołaja”. To kulturalne wydarzenie w naszej szkole nawiązujące do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, kiedy przy wspólnym stole zasiadali ludzie kultury nauki, pozwoliło nam gościć w poprzednich latach ludzi sukcesu znanych w szczecińskim środowisku, mistrzów sztuki kulinarnej i sportowców . Tym razem tematyka spotkania dotyczyła wydarzenia ostatnich miesięcy. Uroczyście obchodzone rocznice akcji „Burza” , Powstania Warszawskiego, utworzenia Armii Krajowej i zbliżający się Dzień Żołnierzy Wyklętych , zainspirowały nas do nietypowego SPOTKANIA Z HISTORIĄ– jesteśmy bowiem tym pokoleniem, które może jeszcze uczyć się historii od prawdziwych bohaterów.

Czytaj więcej...

Marek Kolbowicz gościem ,,Obiadów czwartkowych u Mikołaja”

,,Obiady czwartkowe u Mikołaja ’’ od  2011 roku stały się tradycją naszej szkoły i nawiązują do czasów króla Stanisława Poniatowskiego, kiedy przy wspólnym stole spotykali się przedstawiciele kultury, szkolnictwa i nauki. Do dnia dzisiejszego te królewskie obiady inspirują i są wzorem kulturalnych biesiad i konwersacji. Do tej pory mieliśmy przyjemność gościć: absolwentów naszej szkoły- ludzi sukcesu znanych w szczecińskim środowisku , mamy naszych uczniów- absolwentki naszej szkoły, mistrzów sztuki kulinarnej. Na ostatnim IV spotkaniu gościliśmy Panią Profesor Ewę Kołodziejek propagatorkę pięknej i poprawnej polszczyzny.

Czytaj więcej...
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół nr 6 w Szczecinie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017"
Srebrna Szkoła 2017
Reklama
pilotaz2016