Obiad czwartkowy - maj 2016r.

 W dniu 25 maja 2016 r. odbył się kolejny raz w naszej szkole „Czwartkowy obiad u Mikołaja”. To kulturalne wydarzenie w naszej szkole nawiązujące do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, kiedy przy wspólnym stole zasiadali ludzie kultury nauki, pozwoliło nam gościć w poprzednich latach ludzi sukcesu znanych w szczecińskim środowisku, mistrzów sztuki kulinarnej i sportowców .Tym razem gościliśmy przedstawicieli branży turystycznej, a tematyką spotkania była: Przyszłość turystyki – kształcenie kadr zgodne z kierunkiem rozwoju branży.

Czytaj więcej: Obiad czwartkowy - maj 2016r.

Obiad Czwartkowy z Bohaterem 2015

CZWARTKOWY OBIAD Z HISTORIĄ W TLE 

Po raz szósty, 26 lutego 2015 r., odbył się w naszej szkole „Czwartkowy obiad u Mikołaja”. To kulturalne wydarzenie w naszej szkole nawiązujące do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, kiedy przy wspólnym stole zasiadali ludzie kultury nauki, pozwoliło nam gościć w poprzednich latach ludzi sukcesu znanych w szczecińskim środowisku, mistrzów sztuki kulinarnej i sportowców . Tym razem tematyka spotkania dotyczyła wydarzenia ostatnich miesięcy. Uroczyście obchodzone rocznice akcji „Burza” , Powstania Warszawskiego, utworzenia Armii Krajowej i zbliżający się Dzień Żołnierzy Wyklętych , zainspirowały nas do nietypowego SPOTKANIA Z HISTORIĄ– jesteśmy bowiem tym pokoleniem, które może jeszcze uczyć się historii od prawdziwych bohaterów.

Czytaj więcej: Obiad Czwartkowy z Bohaterem 2015

Marek Kolbowicz gościem ,,Obiadów czwartkowych u Mikołaja”

  • Opublikowano: poniedziałek, 31, marzec 2014 20:28
  • Odsłony: 2521

,,Obiady czwartkowe u Mikołaja ’’ od  2011 roku stały się tradycją naszej szkoły i nawiązują do czasów króla Stanisława Poniatowskiego, kiedy przy wspólnym stole spotykali się przedstawiciele kultury, szkolnictwa i nauki. Do dnia dzisiejszego te królewskie obiady inspirują i są wzorem kulturalnych biesiad i konwersacji. Do tej pory mieliśmy przyjemność gościć: absolwentów naszej szkoły- ludzi sukcesu znanych w szczecińskim środowisku , mamy naszych uczniów- absolwentki naszej szkoły, mistrzów sztuki kulinarnej. Na ostatnim IV spotkaniu gościliśmy Panią Profesor Ewę Kołodziejek propagatorkę pięknej i poprawnej polszczyzny.

Czytaj więcej: Marek Kolbowicz gościem ,,Obiadów czwartkowych u Mikołaja”