Konkurs „Żywot człowieka współczesnego”

• Opublikowano: poniedziałek, 10, październik 2016 20:59
  • Odsłony: 249

7 października b.r. odbyło się uroczyste podsumowanie organizowanego przez naszą szkołę ogólnopolskiego konkursu inspirowanego twórczością Mikołaja Reja „Żywot człowieka współczesnego”. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach Gastronomika finalistki konkursu z Sandomierza, Piły, Warszawy i Gorzowa Wielkopolskiego oraz ich opiekunów. W programie wizyty znalazła się uroczysta akademia oraz zwiedzanie Szczecina. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani profesor. Julity Dawidowicz-Kacprzak.

Finał ogólnopolskiego konkursu „Żywot człowieka współczesnego”.

Konkurs  "Żywot człowieka współczesnego", organizowany przez naszą szkołę, objęty Mecenatem Miasta Szczecin,  został rozstrzygnięty!

Okazało się, że zarówno uczniowie gimnazjów jak i  szkół ponadgimnazjalnych potrafią uważnie obserwować otaczającą nas rzeczywistość i przygotowali prace, które zaskakują trafnością spostrzeżeń i refleksyjnością, wyrażają stosunek do współczesnego człowieka i świata.

Czytaj więcej: Finał ogólnopolskiego konkursu „Żywot człowieka współczesnego”.

Ogólnopolski konkurs inspirowanym twórczością Reja „Żywot człowieka współczesnego”

Chociaż został „ojcem literatury polskiej”, a współcześni nazywali go „polskim Dantem” i porównywali  do Cycerona lub Petrarki, twórczość Mikołaja Reja dziś jest prawie nieznana szerszemu gronu czytelników. Z okazji przypadającej w tym roku 510. rocznicy urodzin Reja zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli polonistów i wiedzy o kulturze do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie inspirowanym twórczością Reja „Żywot człowieka współczesnego”. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie dostępnym także na stronie internetowej naszej szkoły www.zs6.szczecin.pl

Iwona Walczak

[Regulamin konkursu] [Karta zgłoszenia]