Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie

ul.Gen.J.Sowińskiego 3 Szczecin; tel.:(91)4333504;(91)4489541; sekretariat@zs6.szczecin.pl

GOTUJEMY Z PASJĄ - KSZTAŁCIMY Z JAKOŚCIĄ - OBSŁUGUJEMY Z GRACJĄ - PIECZEMY Z MIŁOŚCIĄ

... A nie daj czasowi nigdy darmo upłynać, tak albo czytaj, albo się wżdy czego ucz, albo się czemu przypatruj, a rozeznawaj sobie, upatrując nadobnie, co lepsze, a co gorsze... (M.Rej)

Konkurs „Żywot człowieka współczesnego”

7 października b.r. odbyło się uroczyste podsumowanie organizowanego przez naszą szkołę ogólnopolskiego konkursu inspirowanego twórczością Mikołaja Reja „Żywot człowieka współczesnego”. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach Gastronomika finalistki konkursu z Sandomierza, Piły, Warszawy i Gorzowa Wielkopolskiego oraz ich opiekunów. W programie wizyty znalazła się uroczysta akademia oraz zwiedzanie Szczecina. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani profesor. Julity Dawidowicz-Kacprzak.

Galeria zdjęć

Finał ogólnopolskiego konkursu „Żywot człowieka współczesnego”.

Konkurs  "Żywot człowieka współczesnego", organizowany przez naszą szkołę, objęty Mecenatem Miasta Szczecin,  został rozstrzygnięty!

Okazało się, że zarówno uczniowie gimnazjów jak i  szkół ponadgimnazjalnych potrafią uważnie obserwować otaczającą nas rzeczywistość i przygotowali prace, które zaskakują trafnością spostrzeżeń i refleksyjnością, wyrażają stosunek do współczesnego człowieka i świata.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs inspirowanym twórczością Reja „Żywot człowieka współczesnego”

Chociaż został „ojcem literatury polskiej”, a współcześni nazywali go „polskim Dantem” i porównywali  do Cycerona lub Petrarki, twórczość Mikołaja Reja dziś jest prawie nieznana szerszemu gronu czytelników. Z okazji przypadającej w tym roku 510. rocznicy urodzin Reja zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli polonistów i wiedzy o kulturze do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie inspirowanym twórczością Reja „Żywot człowieka współczesnego”. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie dostępnym także na stronie internetowej naszej szkoły www.zs6.szczecin.pl

Iwona Walczak

[Regulamin konkursu] [Karta zgłoszenia]

[Oświadczenie rodzica] [Oświadczenie uczestnika] [Oświadczenie o samodzielności]

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół nr 6 w Szczecinie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017"
Srebrna Szkoła 2017
Reklama
pilotaz2016