Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie

ul.Gen.J.Sowińskiego 3 Szczecin; tel.:(91)4333504;(91)4489541; sekretariat@zs6.szczecin.pl

GOTUJEMY Z PASJĄ - KSZTAŁCIMY Z JAKOŚCIĄ - OBSŁUGUJEMY Z GRACJĄ - PIECZEMY Z MIŁOŚCIĄ

... A nie daj czasowi nigdy darmo upłynać, tak albo czytaj, albo się wżdy czego ucz, albo się czemu przypatruj, a rozeznawaj sobie, upatrując nadobnie, co lepsze, a co gorsze... (M.Rej)

Święto poezji w Gastronomiku

Galeria zdjęć

1 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się już po raz dziewiąty Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, a od roku 2015 także Mecenatem Miasta Szczecin. Współorganizatorem jest Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 Konkurs od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów i nauczycieli naszego województwa. W tym roku w murach Gastronomika gościliśmy młodzież ze Szczecina, Stargardu, Chojny, Złocieńca i Nowogardu. Uczestnicy zaprezentowali utwory m.in. księdza Jana Twardowskiego, księdza Janusza Pasierba, Doroty Terakowskiej i Jana Pawła II. Jury w składzie: ksiądz Krzysztof Ośka, pan Marcin Kosior, pani Iwona Czajkowska-Bajor wyłoniło zwycięzców:

Czytaj więcej...

IX Wojewódzki Recytatorski Konkursie Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie we współpracy z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa ma zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w IX Wojewódzkim Recytatorskim Konkursie Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Miło nam poinformować, że konkurs ponownie objęty jest Mecenatem Miasta Szczecin.

Iwona Walczak

Attachments:
Download this file (karta_zgłoszenia_2017.pdf)karta_zgłoszenia_2017.pdf[ ]187 kB
Download this file (regulamin_recytacja_2017.pdf)regulamin_recytacja_2017.pdf[ ]270 kB

VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Galeria foto

25 lutego 2016 r. w Zespole Szkół nr 6 w Szczecinie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi - Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego.

Ideą przewodnią organizatorów konkursu -  Zespołu Szkół nr 6 (pani Iwona Walczak) i parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie (ks. Paweł Marek - chrystusowiec) jest propagowanie piękna poezji, zainteresowanie młodzieży szczególnie poezją religijną, a zarazem poszukiwanie literackich wzorców i ponadczasowych wartości, kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczna edycja miała szczególny charakter i oprawę. Udział w nim wzięło ponad pięćdziesięciu uczestników z prawie trzydziestu szkół województwa zachodniopomorskiego, m.in. z Choszczna, Dołuj, Kołobrzegu, Polic, Stargardu, Świnoujścia, Złocieńca, Kołobrzeg i oczywiście Szczecina.

Czytaj więcej...

VIII Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej 2016

Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie we współpracy z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa ma zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w VIII Wojewódzkim Recytatorskim Konkursie Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi. Konkurs odbędzie się 25 lutego 2016 w Zespole Szkół Nr 6  o godz. 10.00. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Miło nam poinformować, że od tego roku konkurs objęty jest Mecenatem Miasta Szczecin.

Iwona Walczak

Karta zgłoszenia

Regulamin konkursu

VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej

12 lutego 2015 r. w Zespole Szkół Nr 6 w Szczecinie odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej pod honorowym patronatem JE ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego.

Tegoroczna edycja miała szczególny charakter ze względu na jubileusz 250 rocznicy ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Roku Serca Jezusowego przeżywanego w szczecińskim Sanktuarium.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku wzięło w nim udział prawie czterdziestu uczestników z ponad dwudziestu szkół województwa zachodniopomorskiego, m.in. Chojny, Choszczna, Dołuj, Nowogardu, Stargardu Szczecińskiego, Szczecina.

Celem organizatorów – Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja (p. Anna Wiśniewska, p. Anna Włoch) i Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ks. Paweł Marek SChr) było propagowanie piękna poezji, zainteresowanie młodzieży szczególnie poezją religijną, a zarazem poszukiwanie literackich wzorców i ponadczasowych wartości, kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.

Czytaj więcej...
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół nr 6 w Szczecinie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017"
Srebrna Szkoła 2017
Reklama
pilotaz2016