Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie

ul.Gen.J.Sowińskiego 3 Szczecin; tel.:(91)4333504;(91)4489541; sekretariat@zs6.szczecin.pl

GOTUJEMY Z PASJĄ - KSZTAŁCIMY Z JAKOŚCIĄ - OBSŁUGUJEMY Z GRACJĄ - PIECZEMY Z MIŁOŚCIĄ

... A nie daj czasowi nigdy darmo upłynać, tak albo czytaj, albo się wżdy czego ucz, albo się czemu przypatruj, a rozeznawaj sobie, upatrując nadobnie, co lepsze, a co gorsze... (M.Rej)

Konkurs na najpiękniejszą bombkę rozstrzygnięty !

      W zorganizowanym przed Świętami Bożego Narodzenia konkursie na najpiękniejszą bombkę wyłoniliśmy zwycięzcę . Do przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego przekazano 23 cudowne, ręcznie wykonane prace, które również zostały zaprezentowane fb szkoły. Jury konkursu wzięło pod uwagę głosowanie nauczycieli i także lajki na facebooku. Wybór nie był łatwy . Zwycięską  bombkę wykonali uczniowie klasy I hot, II miejsce zajęła klasa I tot , a III miejsce – klasa III tot. Dziękujemy za przekazane prace, trud włożony w ich wykonanie i gratulujemy zwycięzcom.

Samorząd Uczniowski 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

        Dnia 1 września na boisku szkolnym o odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2016/2017. Życzenia dla pracowników szkoły oraz uczniów składali: pani dyrektor Janina Krajewska, przedstawiciel Rady Rodziców - pan Jacek Jurek , a także przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Anna Bzdawka. Na zakończenie tradycyjnie w rękach pani dyrektor rozbrzmiał dźwięk dzwonka symbolizujący rozpoczęcie nowego etapu w naszym szkolnym życiu :)

Świąteczny znicz

 

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to radosny rodzinny czas. W tym okresie pamiętamy również o tych dla których to nasza szkoła była najważniejszą rodziną. W ostatnim tygodniu, uczniowie klasy 4 atżug - którzy już od 3 lat opiekują się grobem Dyrektora Mieczysława Sywochopa, po raz kolejny poszli na cmentarz aby uprzątnąć grób i zapalić znicz, a także przystroić nagrobek pięknym stroikiem wykonanym przez uczennice naszej szkoły.

II SPOTKANIE SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

20 listopada w naszej szkole odbyło się drugie spotkanie samorządów uczniowskich szkół ponadgimnazjalnych ze Szczecina organizowane przez Młodzieżową Radę Miasta. Uczestnicy spotkania mieli zajęcia integracyjne oraz warsztaty prowadzone przez prelegentów z Centrum Wolantariatu w Szczecinie POLITES oraz przez Patryka Wachnika w zakresie współpracy oraz ekonomii  i przedsiębiorczości.

Czytaj więcej...

Szkolne wyniki akcji Młodzi głosują

MŁODZI GŁOSUJĄ

  W Y N I K I(NASZA SZKOŁA)

GŁOSÓW ODDANYCH 267

GŁOSÓW NIEWAŻNYCH 17

FREKWENCJA 38,14%

  1. 1.  KUKIZ'15 – 102
  2. 2.  KORWIN – 42
  3. 3.  PO – 37
  4. 4.  PIS- 34
  5. 5.  PARTIA RAZEM – 11
  6. 6.  ZJEDNOCZONA LEWICA– 11
  7. 7.  NOWOCZESNA – 12
  8. 8.  PSL – 2

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W AKCJI :-)