Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie

ul.Gen.J.Sowińskiego 3 Szczecin; tel.:(91)4333504;(91)4489541; sekretariat@zs6.szczecin.pl

GOTUJEMY Z PASJĄ - KSZTAŁCIMY Z JAKOŚCIĄ - OBSŁUGUJEMY Z GRACJĄ - PIECZEMY Z MIŁOŚCIĄ

... A nie daj czasowi nigdy darmo upłynać, tak albo czytaj, albo się wżdy czego ucz, albo się czemu przypatruj, a rozeznawaj sobie, upatrując nadobnie, co lepsze, a co gorsze... (M.Rej)

Polsko - niemiecka wymiana uczniów z klas cukierniczych – Szczecin 2017

Galeria foto

W dniach 29.05.- 2.06. 2017 uczniowie z klasy I i II cukiernik w ZS Nr 6 gościli swoich kolegów z Berufliche Europa-Schule des Landkreises Vorpommern- Greisfwald wraz z opiekunką Elke Manuelą Sense.

Hasłem przewodnim tegorocznej wymiany były „Dekoracje inspirowane kwiatami”. W pracowniach technologicznych uczestnicy wymiany pod kierunkiem nauczycielek zawodu pani Danuty Sękalskiej oraz pani Anny Zielińskiej sporządzali wypieki cukiernicze: tarta- letki, mufinki, pierniki oraz ciastka kruche dekorowane fantazyjnymi motywami kwiatowymi.

Czytaj więcej...

Wymiana polsko – niemiecka w zawodzie cukiernik - 06.06 – 10.06.2016

Galeria foto

W dniach od 06.06 do 10.06.2016 12 uczniów z klas I i II cukiernik gościło 12 uczniów z klasy o profilu cukiernik z zaprzyjaźnionej szkoły z Pasewalku wraz z ich opiekunką panią Elke Manuelą Sense.

W trakcie wymiany uczniowie wspólnie pracowali w pracowniach technologii cukierniczej, gdzie uczyli się sporządzać się ciasta kruche i krucho – drożdżowe oraz dekorować pierniki. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem pań Danuty Sękalskiej (dekoracja pierników) i Anny Zielińskiej (sporządzanie ciast kruchych i krucho- drożdżowych).

Wymiana to także czas, w którym uczniowie mieli także okazję lepiej się poznać, nauczyć języka, a przede wszystkim nawiązać przyjaźnie, co podczas tej wymiany, ku uciesze organizatorów, nastąpiło niezwykle szybko. A sprzyjały temu nie tylko zajęcia w pracowniach pracowni cukierniczej, lecz także wspólne zwiedzanie miasta, codzienne mecze piłki siatkowej, całodzienny wyjazd do Międzyzdrojów oraz krótki spacer po Parku Kasprowicza i wizyta w Ogrodzie Różanym (Różanka).

Czytaj więcej...

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w Szczecinie 2015

W dniach 19-23 października 2015 odbyła się w naszej szkole polsko-niemiecka wymiana młodzieży z klas cukierniczych.

Uczniowie mieli możliwość poznania sztuki kulinarnej i cukierniczej partnera, technik produkcji wyrobów z ciasta kruchego i biszkoptowo-tłuszczowego, oraz nowych trendów w cukiernictwie na rynku polskim i niemieckim.

Uczniowie współpracowali w duetach polsko-niemieckich w pracowniach technologicznych. Młodzież niemiecka pomagała grupie polskiej przełamać barierę językową, a grupa polska nauczyła swoich kolegów z Niemiec podstawowych zwrotów w języku polskim.

Wspólne popołudniowe wyjścia, m.in. do muzeum, a także spacery po mieście i wycieczka do Międzyzdrojów zbliżyły do siebie uczestników projektu i przełamały ostatnie lody.

Projekt zakończył się uroczystym spotkaniem wszystkich uczniów oraz ich opiekunów, drobnym poczęstunkiem i wręczeniem dwujęzycznych dyplomów.

 

Attachments:
Download this file (prezentacja cukiernicy 2015.pdf)prezentacja cukiernicy 2015.pdf[ ]2004 kB

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w Pasewalku

Galeria foto

W dniach 21.09.-25.09.2015 r. grupa 12 uczniów z klas I-III cukiernik wraz z  nauczycielem języka niemieckiego Marcinem Kosiorem i nauczycielem technologii cukierniczej Danutą Sękalską uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży w Pasewalku.

Czytaj więcej...

Prezentacja podsumowująca 10 lat współpracy ze szkołą zawodową w Eggesin

Pod poniższym adresem znajduje się prezentacja pod tytułem 

10 - lecie współpracy polsko-niemieckiej / 10 Jahre der deutsch-polnischen Partnerschaft

https://plus.google.com/111616013407069589853/posts/DHq5WFCzjPq

 

Prezentację przygotowały Panie Agnieszka Rozwadowska, Małgorzata Gonciarz i Magdalena Pawlak