XX II Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności - Lublin

• Opublikowano: poniedziałek, 26, marzec 2018 20:17
  • Adam Grzegrzółka

W dniach 22 -24.03.2018 r. w Zespole Szkół Nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się etap centralny XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Organizatorem olimpiady był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,  Zespół Szkół nr 6 im. M. Reja w Szczecinie. Etap centralny po raz pierwszy odbywał się w Lublinie.

61 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o tytuł laureata olimpiady. Zmagania konkursowe obejmowały dwa etapy pisemne podczas których wyłoniono 15 laureatów. Sześciu z nich, z najwyższą punktacją walczyło w finale o tytuł najlepszego z najlepszych.

Wyniki XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności:

I miejsce: Klaudia Jonkisz z Technikum nr 8 w Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku Białej

II miejsce: Wiktoria Suchy z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu

III miejsce: Kamil Gryzło z Technikum nr 11 w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 im. prof. O. Bujwida w Krakowie

IV  miejsce: Magda Marciniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Lublinie

V miejsce: Aneta Kotlarek z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gorzowie Wielkopolskim

VI  miejsce: Sandra Marciniak z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni

Finalistką Olimpiady została uczennica naszej szkoły: Anna Krajewska z klasy III b tżug, która przygotowywała się pod kierunkiem p. prof. Anety Stawickiej i p. prof. Małgorzaty Piecyk. Gratulujemy !!!.

Media o wydarzeniu:

Panorama Lubelska/16,40 minuta

Między Wisłą i Bugiem/38 minuta

Dziennik Wschodni

Galeria zdjęć:

Szkolne eliminacje do X Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

UWAGA!

Szkolne eliminacje do X Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego
Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej
odbędą się w środę, 21.02.2018 r. o g. 12.00 w sali 44
(budynek A).

Uczestników prosimy o przybycie o godz. 11:50, a także dostarczenie jury tekstów wybranych przez siebie utworów. Osoby wykonujące poezję śpiewaną prosimy o przyniesienie ze sobą nośnika z podkładem muzycznym.

Do zobaczenia.

Iwona Walczak, Iwona Czajkowska-Bajor

Wyniki Konkursu wiedzy o Sienkiewiczu

Biblioteka szkolna organizowała  konkurs dotyczący Henryka Sienkiewicza – jego życia i twórczości. Zainteresowani uczniowie we wskazanym czasie ( 28 XI – 2 XII ) przychodzili do czytelni szkolnej i zmagali się z  zadaniem konkursowym, które polegało na rozwiązaniu krzyżówki i udzieleniu odpowiedzi na pytania typu prawda czy fałsz.

Wyniki Konkursu wiedzy o Sienkiewiczu:

Szymon Uljasz  1 tot - 35 punktów

Daria Grochalska  1 kelner  - 35 punktów

Klaudia Fedorowicz 2 tot – 31 punktów

Ewelina Kozak 2 tot – 31 punktów

Ela Nowak 3 th – 30 punktów

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców !!!

Małgorzata Kowalczyk

"Bake and play" - ostatni dzień głosowania!!!

Zapraszam wszystkich (nie tylko uczniów) do wzięcia udziału w głosowaniu na prace naszych uczniów biorących udział w konkursie cukierniczym "Bake and play".

1. Wejdź na stronę „Akademia Mistrza” - konkurs Bake & play
  2. Zaloguj się lub zarejestruj
  3. Wejdź w prace konkursowe
  4. Poszukaj prac na czarnym tle (jest ich 8)
  5. Naciśnij ikonkę „doceń”

Każdy głos jest ważny!

Dziękujemy za oddane głosy!!!