Spotkanie z romantykami w Teatrze Współczesnym

• Opublikowano: wtorek, 30, styczeń 2018 06:06
  • Adam Grzegrzółka

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do Teatru Współczesnego 5 lutego (poniedziałek godz. 18.00) na spektakl Słowo jest ogień. Cena biletu: 18 zł. Pieniądze wpłacamy do 5 lutego w czytelni szkolnej lub u nauczycieli języka polskiego.

Muzomaniacy

• Opublikowano: piątek, 08, grudzień 2017 06:46
  • Adam Grzegrzółka

UWAGA! MUZOMANIACY!

13.12.2017 (ŚRODA) o g. 15:30

IDZIEMY NA WYSTAWĘ MALARSTWA

ZDZISŁAW BEKSIŃSKI – - OPOWIEŚĆ CIENIEM

do Muzeum Narodowego w Szczecinie - Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1

Oprócz obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku oraz dzieł ze zbiorów MNS, prezentowana będzie wirtualna galeria obrazów „De Profundis –Beksiński VR” – dzięki grafice 3D i okularom VR będzie można zanurzyć się w jej metafizyczne przestrzenie. Twórcą wirtualnej galerii jest 11th Dimension. (Pokaz osobno biletowany – 10 zł/os.).
Prace, które można będzie zobaczyć w Szczecinie, wróciły niedawno z ekspozycji w Polish Museum of America w Chicago: Zdzisław Beksiński - A Tale Told by Shadows – pierwszego oficjalnego pokazu dzieł tego artysty w Ameryce.

CENA BILETU ULGOWEGO - 5 ZŁ

(+ galeria wirtualna dla chętnych - 10 zł).

Spotykamy się 13.12.2017 o g. 15:30 pod pokojem nauczycielskim w budynku A.

Obowiązują zapisy! Wpłaty do 12.12.2017 r.

IWONA CZAJKOWSKA-BAJOR

Lektura na deskach Teatru Współczesnego

maski.jpg

Przypominamy uczniom klas pierwszych Technikum Gastronomicznego i Hotelarskiego, że 9 listopada wychodzimy do Teatru Współczesnego (na godz. 11.00) na spektakl „Król Edyp”. Ponieważ idziemy w czasie lekcji, obecność w Teatrze jest obowiązkowa. Pieniądze na bilety  (20 zł) wpłacamy  do nauczycielek języka polskiego lub do wychowawców do 6 listopada.

Anna Włoch

Anna Wiśniewska

Iwona Walczak

Oświeceniowa komedia w Teatrze Polskim

Zapraszamy 24 listopada na godz. 19.00 do Teatru Polskiego na spektakl "Pijacy". Jest to brawurowa adaptacja osiemnastowiecznej sztuki Franciszka Bohomolca. Cena biletu: 20 zł (uczeń), 35 zł (nauczyciel). Pieniądze wpłacamy do 13 października do nauczycielek języka polskiego (s. 37, 44, 66, 106) lub w czytelni szkolnej. Uwaga - ilość biletów ograniczona!!!

Zapraszamy do Teatru Polskiego

Zapraszamy do Teatru Polskiego 26 października (czwartek, godz. 19.00) na znakomity spektakl "Okno na parlament".

„Okno na parlament” to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek. Pewnego razu w luksusowym apartamencie londyńskiego hotelu minister brytyjskiego rządu i romansująca z nim sekretarka opozycji znajdują zwłoki... Chcąc uniknąć skandalu postanawiają zatuszować całą sprawę. Czy to się uda, biorąc pod uwagę przeszkadzający im ciągle personel hotelu, zazdrosnego męża i kilka innych osób, w tym także samego nieboszczyka? Przekonajcie się o tym  sami...

Cena biletu: 20 zł. Pieniądze wpłacamy do 26 września u nauczycielek języka polskiego (s. 37,44,66,106) i w czytelni szkolnej.

Weekend w teatrze?

Weekend w teatrze jest świetnym sposobem na umilenie sobie czasu oczekiwania na poniedziałkowy, szkolny poranek.Zgodnie z obietnicą wybraliśmy się w sobotę i w niedzielę na niebanalne przedstawienie „Moja mama leczy się u doktora Oetkera”. Niejednoznaczny tytuł bawi i intryguje potencjalnego odbiorcę. Twórcy spektaklu rozpoczynają z inteligentnym widzem grę. Pokazują świat barwny, rozśpiewany, kolorowy w swojej codziennej postaci. Tworzymy go zgodnie z naszymi wyobrażeniami o harmonii. Jednak w pewnej chwili, niespodziewane i nieoczekiwane, pojawia się depresja i następuje rozpad ułożonego zgodnie z wzorcami życia. Relacje z otoczeniem zostają zaburzone, sfera materialna nieistotna. Poskładanie osobowości każdego z uczestników jest trudne, często niemożliwe. Świadomość rzeczywistości zanika.

Przedstawienie bawiło groteskowym ujęciem tematu, ale przerysowana rzeczywistość odsyłała do poważnego problemu poznana istoty człowieczeństwa. Naszym zdaniem, inscenizacja słusznie uzyskała prestiżową nagrodę Bursztynowego Pierścienia 2016.

Organizatorki: Julita Dawidowicz, Anna Włoch