Lektura na deskach Teatru Współczesnego

  • Opublikowano: niedziela, 29, październik 2017 11:49
  • Odsłony: 30

maski.jpg

Przypominamy uczniom klas pierwszych Technikum Gastronomicznego i Hotelarskiego, że 9 listopada wychodzimy do Teatru Współczesnego (na godz. 11.00) na spektakl „Król Edyp”. Ponieważ idziemy w czasie lekcji, obecność w Teatrze jest obowiązkowa. Pieniądze na bilety  (20 zł) wpłacamy  do nauczycielek języka polskiego lub do wychowawców do 6 listopada.

Anna Włoch

Anna Wiśniewska

Iwona Walczak

Oświeceniowa komedia w Teatrze Polskim

Zapraszamy 24 listopada na godz. 19.00 do Teatru Polskiego na spektakl "Pijacy". Jest to brawurowa adaptacja osiemnastowiecznej sztuki Franciszka Bohomolca. Cena biletu: 20 zł (uczeń), 35 zł (nauczyciel). Pieniądze wpłacamy do 13 października do nauczycielek języka polskiego (s. 37, 44, 66, 106) lub w czytelni szkolnej. Uwaga - ilość biletów ograniczona!!!

Zapraszamy do Teatru Polskiego

Zapraszamy do Teatru Polskiego 26 października (czwartek, godz. 19.00) na znakomity spektakl "Okno na parlament".

„Okno na parlament” to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek. Pewnego razu w luksusowym apartamencie londyńskiego hotelu minister brytyjskiego rządu i romansująca z nim sekretarka opozycji znajdują zwłoki... Chcąc uniknąć skandalu postanawiają zatuszować całą sprawę. Czy to się uda, biorąc pod uwagę przeszkadzający im ciągle personel hotelu, zazdrosnego męża i kilka innych osób, w tym także samego nieboszczyka? Przekonajcie się o tym  sami...

Cena biletu: 20 zł. Pieniądze wpłacamy do 26 września u nauczycielek języka polskiego (s. 37,44,66,106) i w czytelni szkolnej.

 

Weekend w teatrze?

Weekend w teatrze jest świetnym sposobem na umilenie sobie czasu oczekiwania na poniedziałkowy, szkolny poranek.Zgodnie z obietnicą wybraliśmy się w sobotę i w niedzielę na niebanalne przedstawienie „Moja mama leczy się u doktora Oetkera”. Niejednoznaczny tytuł bawi i intryguje potencjalnego odbiorcę. Twórcy spektaklu rozpoczynają z inteligentnym widzem grę. Pokazują świat barwny, rozśpiewany, kolorowy w swojej codziennej postaci. Tworzymy go zgodnie z naszymi wyobrażeniami o harmonii. Jednak w pewnej chwili, niespodziewane i nieoczekiwane, pojawia się depresja i następuje rozpad ułożonego zgodnie z wzorcami życia. Relacje z otoczeniem zostają zaburzone, sfera materialna nieistotna. Poskładanie osobowości każdego z uczestników jest trudne, często niemożliwe. Świadomość rzeczywistości zanika.

 

Przedstawienie bawiło groteskowym ujęciem tematu, ale przerysowana rzeczywistość odsyłała do poważnego problemu poznana istoty człowieczeństwa. Naszym zdaniem, inscenizacja słusznie uzyskała prestiżową nagrodę Bursztynowego Pierścienia 2016.

 

Organizatorki: Julita Dawidowicz, Anna Włoch

„Godzina spokoju”

Jak trudno odnaleźć godzinę spokoju, by móc  delektować się chwilą poświęconą swojej pasji, dowiedziało się 25 uczniów naszej szkoły 1 marca 2017r. podczas spektaklu w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Tego wieczoru obejrzeliśmy błyskotliwą komedię Floriana Zellera – współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje główny bohater Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć. Tymczasem świat wali mu się na głowę. Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Wymarzona godzina zamienia się więc w prawdziwy koszmar!

Czytaj więcej: „Godzina spokoju”

Teatr Współczesny zaprasza

 Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do Teatru Współczesnego w sobotę 11 marca  na godz. 19.00 na spektakl „Moja mama leczy się u doktora Oetkera”. W plebiscycie „Bursztynowy Pierścień”, organizowanym przez Kurier Szczeciński, przedstawienie Wojciecha Klemma zdobyło nagrodę dla Najlepszego spektaklu sezonu 2015/2016 a grająca w nim Maria Dąbrowska – Nagrodę dla Najlepszej aktorki sezonu 2015/2016.

 Promocyjna cena biletu: 12 zł.

Zapisy u Pani Iwony Walczak (sala 37) i w czytelni szkolnej. Pieniądze wpłacamy do piątku 3 marca do godz. 12.00

Iwona Walczak, Małgorzata Kowalczyk-Bykowska