Idziemy do Teatru!

Przypominamy, że wpłat na "Pensjonat pana Bielańskiego" można dokonywać tylko do jutra u nauczycieli języka polskiego lub w czytelni !

Małgorzata Kowalczyk-Bykowska

Zapraszamy do Teatru!

• Opublikowano: poniedziałek, 05, marzec 2018 05:23
  • Iwona Walczak

Zapraszamy do Teatru Polskiego

23 marca (piątek, godz. 19.00)

na spektakl "Szczecińskich ulic historia prywatna"

cena biletu: 12 zł

Widowisko teatralne będzie miało formę spektaklu teatralnego połączonego z dyskusją, prezentacją multimedialną z udziałem aktorów, wprowadzane będą również elementy wykładu. Scenariusz opracowany został na podstawie książki „Ulice Szczecina” Artura  Daniela  Liskowackiego.

Zapisy i wpłaty w czytelni szkolnej lub u nauczycieli języka polskiego do 12 marca!

10 kwietnia (wtorek, godz. 19.00)

na przezabawny spektakl "Mayday"

cena biletu dla ucznia: 30 zł

dla pracownika szkoły: 40 zł

„Mayday” to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji. (opis ze strony Teatru Polskiego)

Zapisy i wpłaty  w czytelni szkolnej i u nauczycieli języka polskiego do 15 marca!

16 maja (środa, godz. 19.00)

na nowy, arcyzabawny spektakl "Pensjonat pana Bielańskiego"

cena biletu dla ucznia: 30 zł

dla pracownika szkoły: 45 zł

Czy wiedzą Państwo, że w zaborze austriackim, inaczej niż w pozostałych dwóch zaborach, obowiązywał ruch lewostronny?„Pensjonat Pana Bielańskiego“ dzieje się w Krakowie ruchu lewostronnego, czyli jeszcze w zaborze austriackim. Główny bohater, Maurycy Stolnik, ziemianin z pobliskich Bronowic odwiedza krakowską metropolię napędzany niepohamowaną potrzebą zabłyśnięcia przed swoimi znajomymi niesłychanymi opowieściami z Krakowa. Zainspirowany notatką w gazecie o budowie domu wariatów pragnie spędzić w Krakowie, właśnie w domu wariatów, choćby jeden wieczór! Jego bratanek Alfred, który mieszka w Krakowie musi, zdaniem wuja, pomóc mu w realizacji tego celu. Alfred nie chce w tym uczestniczyć, ale obiecane pieniądze od wuja przełamują jego skrupuły, a do tego, zupełnie nieoczekiwanie, jego przyjaciel, młody malarz Kazimierz Czereśniak ma błyskotliwą ideę jak zdobyć pieniądze od Maurycego Stolnika bez konieczności odwiedzania prawdziwego domu wariatów… (opis ze strony Teatru Polskiego)

Zapisy i wpłaty w czytelni szkolnej i u nauczycielek języka polskiego do 6 kwietnia!

Małgorzata Kowalczyk-Bykowska

Spotkanie z romantykami w Teatrze Współczesnym

• Opublikowano: wtorek, 30, styczeń 2018 06:06
  • Adam Grzegrzółka

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do Teatru Współczesnego 5 lutego (poniedziałek godz. 18.00) na spektakl Słowo jest ogień. Cena biletu: 18 zł. Pieniądze wpłacamy do 5 lutego w czytelni szkolnej lub u nauczycieli języka polskiego.

Muzomaniacy

• Opublikowano: piątek, 08, grudzień 2017 06:46
  • Adam Grzegrzółka

UWAGA! MUZOMANIACY!

13.12.2017 (ŚRODA) o g. 15:30

IDZIEMY NA WYSTAWĘ MALARSTWA

ZDZISŁAW BEKSIŃSKI – - OPOWIEŚĆ CIENIEM

do Muzeum Narodowego w Szczecinie - Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1

Oprócz obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku oraz dzieł ze zbiorów MNS, prezentowana będzie wirtualna galeria obrazów „De Profundis –Beksiński VR” – dzięki grafice 3D i okularom VR będzie można zanurzyć się w jej metafizyczne przestrzenie. Twórcą wirtualnej galerii jest 11th Dimension. (Pokaz osobno biletowany – 10 zł/os.).
Prace, które można będzie zobaczyć w Szczecinie, wróciły niedawno z ekspozycji w Polish Museum of America w Chicago: Zdzisław Beksiński - A Tale Told by Shadows – pierwszego oficjalnego pokazu dzieł tego artysty w Ameryce.

CENA BILETU ULGOWEGO - 5 ZŁ

(+ galeria wirtualna dla chętnych - 10 zł).

Spotykamy się 13.12.2017 o g. 15:30 pod pokojem nauczycielskim w budynku A.

Obowiązują zapisy! Wpłaty do 12.12.2017 r.

IWONA CZAJKOWSKA-BAJOR

Lektura na deskach Teatru Współczesnego

maski.jpg

Przypominamy uczniom klas pierwszych Technikum Gastronomicznego i Hotelarskiego, że 9 listopada wychodzimy do Teatru Współczesnego (na godz. 11.00) na spektakl „Król Edyp”. Ponieważ idziemy w czasie lekcji, obecność w Teatrze jest obowiązkowa. Pieniądze na bilety  (20 zł) wpłacamy  do nauczycielek języka polskiego lub do wychowawców do 6 listopada.

Anna Włoch

Anna Wiśniewska

Oświeceniowa komedia w Teatrze Polskim

Zapraszamy 24 listopada na godz. 19.00 do Teatru Polskiego na spektakl "Pijacy". Jest to brawurowa adaptacja osiemnastowiecznej sztuki Franciszka Bohomolca. Cena biletu: 20 zł (uczeń), 35 zł (nauczyciel). Pieniądze wpłacamy do 13 października do nauczycielek języka polskiego (s. 37, 44, 66, 106) lub w czytelni szkolnej. Uwaga - ilość biletów ograniczona!!!