Moc Naukowców 2018

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza serdecznie do udziału w MOCY NAUKOWCÓW –  która odbędzie się w dniach 16 marca i 17 marca 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z programem.

XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

• Opublikowano: wtorek, 16, styczeń 2018 00:43
  • Adam Grzegrzółka

Dnia 10.01.2018 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny XXXIII OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ.
Do następnego, czyli okręgowego etapu zakwalifikował się:

Patryk Wernio z klasy 3 b tżug

Gratuluję i życzę owocnej nauki do kolejnych zmagań oraz osiągnięcia jak najlepszego wyniku, który pozwoli na zakwalifikowanie się do centralnego etapu olimpiady.

III Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu

• Opublikowano: czwartek, 11, styczeń 2018 02:45
  • Adam Grzegrzółka

Dnia 11.12.2017 r. (poniedziałek) o godz. 9:00 odbył się szkolny etap III Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu. W konkursie brało udział 275 uczniów z 23 szkół z Polski, w tym licea i technika z miast: Świnoujście, Dębno, Goleniów, Miastko, Złocieniec, Kędzierzyn Koźle, Gorzów Wlkp., Koszalin, Myślibórz, Stargard, Płock, Wałcz, Drawsko Pomorskie, Wrocław, Słupsk, Gdynia, Warszawa, Chorzów, Kraków, Rzeszów i Szczecin.

Do II etapu zakwalifikowało się 70 uczestników z 22 szkół z 12 miast! Minimum kwalifikacyjne stanowiło 21 punktów na 40 możliwych.

Czytaj więcej: III Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu

• Opublikowano: czwartek, 21, grudzień 2017 21:36
  • Adam Grzegrzółka

W miesiącach X-XII odbyły się zajęcia doświadczalne w ramach Koła biologiczno-ekologicznego.

Październik – Wykrywanie białek, cukrów i tłuszczy w produktach spożywczych – zajęcia laboratoryjne w pracowni analizy chemicznej – prowadzenie A. Grzegrzółka, A. Sadzikowska

Listopad – Analiza świńskiego serca – zajęcia w pracowni biologiczne j– prowadzenie I. Kępczyńska-Sitka

Grudzień – Sekcja ryby (karpia) – zajęcia w pracowni biologicznej – prowadzenie I. Kępczyńska-Sitka

Kolejne zajęcia w styczniu.

Wykład - PTN

• Opublikowano: czwartek, 21, grudzień 2017 20:55
  • Adam Grzegrzółka

W dniu 14 grudnia 2017 r. troje uczniów z klasy IV b tżug wzięło udział w spotkaniu Pomorskiego Towarzystwa Neurokognitywistycznego, w trakcie którego wysłuchali wykładu p. Iwony Niemczewskiej "Ze smakiem do mózgu, czyli zmysłowa kuchnia Iwony Niemczewskiej"

Iwona Niemczewska jest szefem kuchni i właścicielką restauracji „Z drugiej strony lustra” w Szczecinie. Z zawodu prawnik, kucharz i cukiernik, a z zamiłowania podróżnik. Uzyskała najwyższy stopień Grand Diplome w Le Cordon Bleu oraz ukończyła wiele profesjonalnych szkoleń, w tym szkolenie w Institute Paul Bocuse w Lyonie. Odbyła staże w gwiazdkowych restauracjach. Jest trenerem i sędzią kulinarnym oraz propagatorem dobrego jedzenia i wina. Gault and Millau - prestiżowy francuski, żółty przewodnik kulinarny wybrał Iwonę Niemczewską - jako najlepszą Kobietę Chef roku 2018.
Wykład został poprzedzony wstępem "Anatomia zmysłu węchu i smaku" wygłoszonym przez prof. dr n. med. Ireneusza Kojdera oraz dr n. med. Dariusza Jeżewskiego.

Spotkanie było dobrą lekcją pokazującą, jak niezykle ważnym elementem w pracy dobrego szefa kuchni jest znajomość anatomii i fizjologii człowieka.

Dziękuję za udział

IX edycja MAM PUM - grudzień 2017

• Opublikowano: czwartek, 21, grudzień 2017 20:22
  • Adam Grzegrzółka

W dniu 6 grudnia 2017 r. (środa) o godz. 17:00 w Auli Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyły się kolejne zajęcia IX edycji MAM PUM w roku akademickim 2017/2018, w których uczestniczyli uczniowie z klasy IV b tżug. Wykłady „Zagrożenie dnia dzisiejszego z punktu widzenia ginekologa, okulisty, zakaźnika i toksykologa” wygłosili: prof. Zbigniew Celewicz, prof. Wojciech Lubiński, prof. Miłosz Parczewski i prof. Krzysztof Borowiak. W dniu 9 grudnia – wszyscy uczniowie-studenci napisali test semestralny.