V Szkolny Konkurs Savoir – Vivre

• Opublikowano: wtorek, 19, czerwiec 2018 08:55
  • Adam Grzegrzółka

Zapraszam uczniów klas pierwszych do udziału w V Szkolnym Konkursie Savoir-Vivre "Dobre wychowanie paszportem w przyszłość", który odbędzie się 20 czerwca 2018 r. w godz. 9.00 - 10.00 w sali 205.

Finał projektu Licealista w Świecie Nauki

• Opublikowano: poniedziałek, 11, czerwiec 2018 01:13
  • Adam Grzegrzółka

26 kwietnia 2018 r. w auli  Centrum Dydaktyczno - Badawczym Nanotechnologii  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbyło się zakończenie projektu „Licealista w świecie nauki”. Już po raz szósty pracownicy Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt podjęli się organizacji cyklu praktycznych warsztatów naukowych opartych na nowoczesnych metodach badawczych. Jest to bezpłatny Program Rozwojowy skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, polegający na przeprowadzeniu zajęć laboratoryjnych, których efektem jest uzyskanie, a następnie zaprezentowanie przez uczniów wyników swoich badań naukowych.

Uczniowie Technikum Gastronomicznego wybrali 2 tematy: „Polimerowe kapsułki dla medycyny” oraz „Molekularny świat enzymów” które w formie prezentacji multimedialnej przedstawili uczniowie klasy II „a” tżug. Uczestnictwo w projekcie „Licealista w świecie nauki", było nowym doświadczeniem, ogromnym przeżyciem i wyzwaniem. Wszystkim uczniom biorącym udział w badaniach gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w pracę!

A. Grzegrzółka, I. Kępczyńska-Sitka

VIII Edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050”

• Opublikowano: poniedziałek, 19, marzec 2018 01:00
  • Adam Grzegrzółka

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami VIII Edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050” .

W kategorii : praca plastyczna

I miejsce zajęła:

Patrycja Kubisiak z klasy I hot

Uczennica przygotowała się pod kierunkiem pani prof. Iwony Walczak

II miejsce zajęła:

Weronika Aleksandrowicz z klasy III „b”tżug

Uczennica przygotowała się pod kierunkiem pana prof. Adama Grzegrzółki

Wyróżnienie otrzymała:

Izabela Jakubiszyn z klasy III „b”tżug

Uczennica przygotowała się pod kierunkiem pana prof. Adama Grzegrzółki

W kategorii : praca literacka , wiersz

II miejsce zajęli:

Justyna Piasecka z klasy I hot

Dominik Klucznik z klasy IV „c”tżug

Uczniowie przygotowali się pod kierunkiem pani prof. Iwony Walczak

Gratulujemy uczniom i dziękujemy za poświęcony czas. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 22 marca 2018 roku o godzinie 14.00 w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej 22 w Szczecinie.

III Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu - finał

• Opublikowano: poniedziałek, 19, marzec 2018 00:52
  • Adam Grzegrzółka

W sobotę 3 marca 2018 r. w Auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w  Szczecinie odbył się finał  III Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu organizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie i Towarzystwo Neurokognitywistyczne pod patronatem Pomorskiego Uniwersytety Medycznego, Wojewody Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin. W konkursie brało udział 275 uczniów z 23 szkół z Polski. Troje uczniów Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja  uzyskało tytuł Finalisty:

Natalia Panawas – klasa III b tżug

Patryk Wernio – klasa III b tzug

Arkadiusz Grajnert – klasa IV b tżug

Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję i zapraszam do rywalizacji i zgłębiania potęgi mózgu za rok!

Moc Naukowców 2018

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza serdecznie do udziału w MOCY NAUKOWCÓW –  która odbędzie się w dniach 16 marca i 17 marca 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z programem.

XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

• Opublikowano: wtorek, 16, styczeń 2018 00:43
  • Adam Grzegrzółka

Dnia 10.01.2018 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny XXXIII OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ.
Do następnego, czyli okręgowego etapu zakwalifikował się:

Patryk Wernio z klasy 3 b tżug

Gratuluję i życzę owocnej nauki do kolejnych zmagań oraz osiągnięcia jak najlepszego wyniku, który pozwoli na zakwalifikowanie się do centralnego etapu olimpiady.