Weź udział w konkursach!

• Opublikowano: poniedziałek, 02, październik 2017 05:29
  • Odsłony: 89

Biblioteka szkolna i nauczyciele języka polskiego zapraszają do udziału w następujących konkursach:

I.  Plakat zachęcający do przeczytania ciekawej książki.

II.  Ilustrację do najciekawszej sceny z przeczytanej książki.

III.  Najciekawszą sentencję z przeczytanej książki.

• Konkursy organizowane są w ramach popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły oraz zachęcenia do zapoznania się z bogatym księgozbiorem szkolnej biblioteki.
  • W konkursach mogą wziąć udział uczniowie klas technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej oraz szkoły branżowej I stopnia.
  • Każdy uczeń może wziąć udział w jednym lub kilku konkursach.
  • Preferowana forma: praca plastyczna format A-4 lub A-3, technika dowolna.
  • Kryteria oceny: oryginalny pomysł, sposób wykonania, walory artystyczne, „język” wypowiedzi.
  • W konkursie biorą udział prace indywidualne.
  • Pracę konkursową należy opisać: imię i nazwisko ucznia, klasa, typ szkoły.
  • Prace składamy u nauczycieli języka polskiego.
  • Terminy składania prac:

I.  Plakat zachęcający do przeczytania ciekawej książki16.10.2017r.

II. Ilustracja do najciekawszej sceny z przeczytanej książki03.11.2017r.

III.  Najciekawsza sentencja z przeczytanej książki17.11.2017r.

• Każda uczestnik konkursu otrzymuje ocenę bardzo dobrą z języka polskiego oraz 20 pkt dodatnich z zachowania.

Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody!:)

organizatorzy:

zespół nauczycieli języka polskiego i bibliotekarzy

Konkurs Matematyczny MATMIX.PL

W grudniu ruszyła VI edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl, którego organizatorem jest XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Warszawie. W tym roku konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Do wygrania są, między innymi, trzy iPhony 7 ufundowane przez Avivę oraz kalkulatory graficzne CASIO ufundowane przez firmę ZIBI.

Czytaj więcej: Konkurs Matematyczny MATMIX.PL

Szkolny Konkurs Informatyczny 2015

Uwaga!

Weź udział w Szkolnym Konkursie Informatycznym „Znane i nieznane zakątki Szczecina”

na prezentację multimedialną
„Znane i nieznane zakątki Szczecina”

1. Cele konkursu:
    • kształtowanie poczucia przynależności do środowiska szkolnego, lokalnego i regionalnego,
    • kształtowanie potrzeby utożsamiania się ze wspólnotą lokalną i regionalną,
    • popularyzacja ciekawych miejsc, obiektów i zabytków promujących Miasto Szczecin
  2. Przebieg konkursu:
    1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-IV ZS 6.
    2. Uczniowie przygotowują prezentację multimedialną w programie Power Point na temat: „Znane i nieznane zakątki Szczecina”.
    3. W pracy powinny znaleźć się elementy promujące ciekawe i atrakcyjne miejsca, obiekty oraz zabytki Szczecina.
    4. Treść powinna być zilustrowana zdjęciami, rysunkami itp. w zależności od inwencji autora.
    5. Zdjęcia i rysunki zamieszczone w prezentacji wykonane są przez autora pracy. Dozwolone jest zamieszczanie zdjęć lub rysunków innego autorstwa podając autora.
    6. Prace będą oceniane pod względem:
      • zawartości merytorycznej,
      • czytelności przekazu,
      • walorów estetycznych,
      • wykorzystanych pomysłów i technicznej,
      • jakości pracy.
      • Mile widziane oryginalne ujęcie tematu prezentacji.
      • Prace przygotowywane są indywidualnie.
      • Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.
      • Czas prezentacji nie może przekraczać 10 minut.
  3. Składanie prac konkursowych: Prace konkursowe (prezentacje) należy złożyć na płycie CD/DVD (opisaną: imię, nazwisko, klasa,) do nauczycieli informatyki
  4. Termin nadsyłania prac 15 kwietnia 2015r.
  5. Wyłonienie najciekawszych prac konkursowych: Zwycięskie prace konkursowe wyłoni komisja powołana przez organizatora konkursu. Decyzja komisji jest ostateczna.
  6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dnia 25 kwietnia 2015r. na www.zs6.szczecin.pl

ZAPRASZAMY!

PANGEA 2015

3 marca 2015 nasi uczniowie przystąpili do Konkursu Matematycznego PANGEA.

Konkurs został objęty patronatem Minister Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Fatih University, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Kielcach.

39. Olimpiada języka angielskiego

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w 39. Olimpiadzie języka angielskiego. Pierwszy etap polega na rozwiązaniu testu. Test odbędzie się 17 listopada 2014r. Należy się w nim wykazać znajomością języka pod względem poprawności formalnej. Test składa się z 60 punktów i podzielony jest na dwie kategorie: słownictwo i gramatyka. Przykładowe testy znajdują się na stronie http://www.wsjo.pl/oja/.

Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z nauczycielem prowadzącym z języka angielskiego. Przypominamy również o konkursie English ACE organizowanym przez "Łowców Talentów Jersz".