Wymiana polsko – niemiecka w zawodzie cukiernik

  • Opublikowano: poniedziałek, 14, maj 2018 12:42
  • Adam Grzegrzółka

Galeria zdjęć

W dniach 23 – 27.04.2018 r. w naszej szkole gościła grupa niemiecka z zaprzyjaźnionej szkoły z miejscowości Torgelow. Grupa  przybyła pod opieką pani Elke- ManueliSense, która wspierała swoją grupę nie tylko w czasie wolnym, przed i po zajęciach, ale także podczas nich. Naszą grupę młodzieży wspierały nauczycielki języka niemieckiego: Małgorzata Gonciarz, Magdalena Lesień  oraz przemiłe nauczycielki technologii cukierniczej, pani Danuta Sękalska i pani Anna Zielińska, które prowadziły  z uczestnikami wymiany zajęcia.

W tym roku tematem zajęć były wyroby z ciasta drożdżowego. Uczniowie wypiekali drożdżówki, chałki, pączki, porównywali sposoby wypieku ciast drożdżowych w obu krajach i uczyli się języka. A ponieważ nie samą pracą człowiek żyje, był również czas na zwiedzanie miasta i poznawanie jego historii i tradycji. Wspólnie zwiedziliśmy Muzeum Techniki i Muzeum „Przełomy”, byliśmy na Zamku Książąt Pomorskich i przespacerowaliśmy się wzdłuż Wałów Chrobrego.  Odwiedziliśmy także Szczecińską Starówkę oraz  ulubioną cukiernię, w której uczniowie smakowali wybornych pralin. W przedostatni dzień  wymiany wybraliśmy się na wycieczkę do Kołobrzegu, który przywitał nas kapryśną pogodą. Na szczęście później wyszło słońce i zrobiło się naprawdę przyjemnie, co sprzyjało zwiedzaniu miasta i cieszeniu się jego urokami.  W podróży towarzyszyła nam i jednocześnie wspierała swoją fachową wiedzą pani Magdalena Bogusławska – nauczycielka geografii.W Kołobrzegu zwiedziliśmy port, spacerowaliśmy po molo, karmiliśmy łase na przysmaki mewy, a potem udaliśmy na  Kołobrzeską Starówkę.

W ostatni dzień odbyło się, w obecności pani dyrektor Janiny Krajewskiej, uroczyste rozdanie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w wymianie. Oprócz certyfikatów wszyscy uczestnicy wymiany otrzymali  słodkie co nieco przygotowane na tę okoliczność przez panią Danutę Sękalską. Przed rozdaniem certyfikatów odbył się, pod czujnym okiem pani Sękalskiej, pokaz sporządzania wyrobów z karmelu. Panią profesor dzielnie wspierała Monika Kalecińska, nasza zwyciężczyni zeszłorocznej edycji Sweet -Expo.

Opracowała: Magdalena Lesień

Program Interreg Va – pierwsze spotkanie z kinematografią niemiecką czyli kino Zamek i film „W ułamku sekundy”

  • Opublikowano: niedziela, 15, kwiecień 2018 18:52
  • Adam Grzegrzółka


W ramach prowadzonego od roku szkolnego 2016/2017 projektu Interreg Va –  „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania” mającego na celu przybliżenie uczniom języka niemieckiego, kultury niemieckiej, problematyki transgraniczej oraz społecznej pogranicza polsko-niemieckiego, wraz z uczniami klasy 2 c tżug, biorącej udział w projekcie, 11 kwietnia udałam się do kina Zamek na projekcję filmu niemieckiego reżysera Akina Fatiha „W ułamku sekundy”. Celem wyjścia było zapoznanie uczniów z kinematografią niemiecką, a poprzez sam film zwrócenie ich uwagi na bieżące problemy społeczeństwa niemieckiego, jak i pośrednio krajów Unii Europejskiej. Film ze względu na sposób realizacji, łamanie utartych ścieżek, nieszablonowość, doskonałą muzykę i zaskakujące zakończenie wywarł na uczniach duże wrażenie i mam nadzieję, że zapoczątkuje ich przygodę z kinem niemieckim.

Opracowała: Magdalena Lesień

 

Wyjście do Akademii Sztuki w ramach kursu animator turystyki dzieci i młodzieży

GALERIA ZDJĘĆ

Fotografia to wspaniałe hobby, którym można się podzielić ze wszystkimi ludźmi, nie zależnie od wieku. W niedzielę mieliśmy okazje uczestniczyć w zajęciach, które odbywały się w Akademii Sztuki, a tam wśród kilku wydziałów o różnej tematyce, znaleźliśmy się właśnie w studiu fotograficznym i tutaj zaczyna się cała magia. Na początek posłuchałyśmy trochę teorii, ale zaraz potem poznałyśmy tajemnice tego miejsca, lampy, aparaty - jak to wszystko działa, jak wygląda profesjonalna sesja zdjęciowa. Sesja fotograficzna w studio to nic strasznego, serio! Najpierw rozstawienie świateł i przygotowanie całej aranżacji przy czym pomógł nam nasz opiekun. I w tym momencie zaczęła się nasza przygoda w studiu. Było naprawdę bardzo fajnie, miałyśmy okazję pozować sobie nawzajem do zdjęć przy różnym oświetleniu.

Czytaj więcej: Wyjście do Akademii Sztuki w ramach kursu animator turystyki dzieci i młodzieży

Odwołanie zajęć

  • Opublikowano: poniedziałek, 05, marzec 2018 11:33
  • Sylwia Pawlus

 

Grupa barman - barista gr. 2 zajęcia w dniu dzisiejszym (05.03) zostają odwołane.

Sylwia Pawlus

Qualia Cafe - naszą pasją jest kawa

12 lutego jedna z grup barman-barista w składzie: Dawid Krynicki, Rafał Gosudarski, Mateusz Maciejewski, Nikola Wojdyło, Klaudia Suszczyńska i Klaudia Stasiak razem z Panią Dorotą Fetings- Buczyńską miała okazję zwiedzić jedną z firm szczecińskich , która zajmuje się dystrybucją kawy. Wybraliśmy się do Qualia Cafe na ulicy Struga. Tam przekazano nam całą wiedzę. Dowiedzieliśmy się dosłownie wszystkiego. Od sposobów parzenia kawy, po rodzaj ekspresu jaki w domu ma Pani Fetings. laughing

Czytaj więcej: Qualia Cafe - naszą pasją jest kawa

Projekt "Czas na zawodowców" - Kurs Animatora Dzieci i Młodzieży cz.2

Kolejny raz zajęcia dla uczestników Kursu Animatora Dzieci i Młodzieży odbyły się na Sali gimnastycznej. Obie grupy zapoznawały się ze sprzętem animacyjnym, aby potrafić go wykorzystać podczas stażu i pracy. Podczas tych zajęć bawiliśmy się przy użyciu chusty klanzy, mat do siatkówki balonowej, kijów do krykieta i sprzętu sportowego.

Galeria zdjęć

Podkategorie

 

 Galeria projektu "Czas na zawodowców - wzrost jakości kształcenia zawodowego szczecińskich szkół" -OBEJRZYJ-