Warsztaty cukiernicze z Maestro Thierry Ayel

• Opublikowano: piątek, 03, listopad 2017 07:21
  • Anna Barcicka
  • Odsłony: 23

Po raz pierwszy gościliśmy w szkole francuskiego mistrza cukiernictwa Thierry Ayel, który poprowadził warsztaty cukiernicze pt. „Francja na talerzu” oraz ,,Nowe trendy ciasta francuskiego’’.

W zajęciach brali udział cukiernicy z klasy I oraz uczniowie różnych klas naszej szkoły związanych z branżą cukierniczą wraz z nauczycielem technologii Danutą Sękalską. Uczestnictwo było formą nagrody za start w konkursach cukierniczych lub dobre wyniki w nauce technologii. Pod okiem Maestro w pierwszym dniu warsztatów poznaliśmy tajniki nowych trendów w dziedzinie ciasta francuskiego i makaroników. Drugi dzień był poświęcony deserom talerzowym.

Po skończonej pracy wspólnie dokonaliśmy oceny organoleptycznej. Wyroby były doskonałe pod względem smakowym i wizualnym. Uczestniczy warsztatu byli zachwyceni, możliwością poznania tajników Maestra Thierry Ayel.

Dziękujemy za spotkanie i mamy nadziej, że w najbliższym czasie będziemy mogli doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie cukiernictwa.

Galeria zdjęć

Promocja szkoły

Zgłosiliśmy szkołę do bazy danych Akademia Mistrza dla szkół. Pozwoli nam to rozwijać i promować branżę kształcącą cukierników i samą szkołę, która kształci przyszłych mistrzów w tym rzemiośle. W celu zapoznania się z prezentacją wizytówki naszej szkoły należy otworzyć stronę internetową: http://www.akademiamistrza.pl/warsztat-mistrza/szkoly-cukiernicze/

Dodatkowym bonusem za zaangażowanie i pracę są specjalistyczne warsztaty cukiernicze prowadzone w naszej szkole przez Mistrza Świata w Cukiernictwie, Mieczysława Chojnowskiego.

Danuta Sękalska

Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych nr 10

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.” Benjamin Franklin

Galeria foto

Członkowie Koła Młodego Cukiernika potrafią dzielić się wiedzą. Podczas zajęć KMC odwiedziliśmy Zespół Szkół Specjalnych nr 10, gdzie przeprowadziliśmy warsztaty na temat „Tajniki karmelu”. Spotkanie rozpoczęliśmy krótkim wprowadzeniem, podczas którego omówiliśmy sprzęt potrzebny do obróbki masy (lampa, formy i inne przyrządy). Zapoznaliśmy z zakresem temperatur gotowania karmelu. Następnie omówiliśmy techniki pracy z gotową masą (formowanie kwiatów, owoców, ptaków, dmuchanie, przeciąganie.) W dalszej części stosowaliśmy poznane techniki w praktyce i stworzyliśmy elementy kwiatowe z karmelu do ozdabiania torów.

Uczestnicy pokazu poznawali krok po kroku technikę pracy z karmelem. Dla wielu był to nie lada wysiłek nagrodzony jakże ogromną satysfakcją pod koniec wspólnej pracy.

Warsztaty były bardzo udane, a uczniowie naszej szkoły nie tylko pochwalili się swoimi umiejętnościami zdobytymi na zajęciach Koła Młodego Cukiernika, ale również w bardzo przystępny sposób przekazali je , a nade wszystko  złamali stereotypy i miło spędzili czas. Myślę, że te warsztaty na długo pozostaną w pamięci.

Opiekun KMC Danuta Sękalska

Prasa o cukiernikach z Gastronomika

O młodych cukiernikach piszą:

• MISTRZ BRANŻY styczeń 2015
  • MISTRZ BRANŻY styczeń 2016
  • MISTRZ BRANŻY  luty 2017
  • KURIER SZCZECIŃSKI  10-12 marzec 2017
  • PRZEGLĄD PIEKARSKI I CUKIERNICZY kwiecień 2017

[POBIERZ]

Danuta Sękalska

Warsztaty dla laureatów konkursu Bake&Play

Galeria zdjęć

W marcu 2017r ja i moi uczniowie  mieliśmy okazję uczestniczyć w unikatowym szkoleniu organizowanym przez Akademię Mistrza Kruszwica tylko i wyłącznie dla laureatów konkursu Bake&Play. Przez całą swoją pracę w szkole staram się być najlepszym nauczycielem na świecie, ale o tym czy, czy osiągnę sukces, decyduje  uczeń , a przede wszystkim to czy chce się uczyć. Jeżeli nie trafię na podatny grunt , to choćbym stanęła na rzęsach to nic z tego nie będzie. Chcąc coś osiągnąć w cukiernictwie trzeba być osobą ciekawą świata, otwartą na nowa wiedzę , chłonącą to co inni chcą przekazać. Ja również wciąż  każdego dnia uczę się i takie spotkanie z Mistrzem wzbogaca mój warsztat. Mam wiele pomysłów, aby prawdziwie zainteresować młodzież i wciągnąć ją do poznawania tajników zawodu. Warsztaty i szkolenia z najlepszymi w Polsce to jeden z nich.

Czytaj więcej: Warsztaty dla laureatów konkursu Bake&Play