Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie

ul.Gen.J.Sowińskiego 3 Szczecin; tel.:(91)4333504;(91)4489541; sekretariat@zs6.szczecin.pl

GOTUJEMY Z PASJĄ - KSZTAŁCIMY Z JAKOŚCIĄ - OBSŁUGUJEMY Z GRACJĄ - PIECZEMY Z MIŁOŚCIĄ

... A nie daj czasowi nigdy darmo upłynać, tak albo czytaj, albo się wżdy czego ucz, albo się czemu przypatruj, a rozeznawaj sobie, upatrując nadobnie, co lepsze, a co gorsze... (M.Rej)

Osiągnięcia szkoły

 OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

  • tytuł „Srebrnej Szkoły 2017" W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017, Technikum Hotelarskie utrzymało utrzymało i otrzymało Srebrną Tarczę
  • brązowy medal  w rankingu edukacyjnym 2017 " Najlepsze Technikum Szczecińskie"
  • S. Jankowska, D. Stępień - II miejsce w VII Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET w Warszawie
  • K. Dering tytuł laureata w XX Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik
  • A. Łomża tytuł finalisty w XXI Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności
  • A. Żychowicz tytuł finalisty w  Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej
  • M. Lerka I miejsce, K. Gawrzyał  II miejsce, P. Pędziwiar I miejsce (w kategorii kelnerskiej) w VII Wojewódzkim Konkursie Sztuki Kulinarnej „Smaki Pomorza”. „Szlakiem zbóż i aromatów”
  • K. Gawrzyał, R. Kuś - wyróżnienie w konkursie kulinarnym Slow Food - dania z gęsiny
  • K. Dering I miejsce, D. Marcinowski III miejsce w XXII Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik „W krainie dobranocek” (etap wojewódzki)
  • D. Klucznik II miejsce w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku technologia żywności (etap wojewódzki)
  •  M. Druciarek  II miejsce w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku gastronomia (etap wojewódzki)
  • A. Tarociński II miejsce, M. Kotliński III miejsce, M. Druciarek III miejsce (proza)- w 7 edycji wojewódzkiego konkursu literackiego 'All about... travelling abroad to practise English '
  • K. Płocharczyk II miejsce w wojewódzkim konkursie " Poszukiwacze Smaków"
  • M. Druciarek - I miejsce w konkursie "Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca" za najlepszy projekt biznesplanu
  • M. Druciarek, W. Wesołowska -tytuły finalistów II Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu dla szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski
  • G. Pomsta - I miejsce (w kategorii praca literacka), E. Kozak -   II miejsce (w kategorii prace plastyczne) w VII Edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050”,
  • J. Sadowska - III miejsce w XV edycji Konkursu Fotograficznego "Leśne pejzaże"
  • wyróżnienie zespołu dziewcząt z klas I i II na Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej
  • III miejsce w konkursie „Nie zażywam - to wygrywam" II Edycja Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych
  • I miejsce w zawodach sportowych w ramach Campusu Sportowego Zawodowców
  • A. Litwiński -mistrzostwo świata - złoty medal w zawodach Ju jitsu dla juniorów i młodzieżowców
  • J. Adamczyk - tytuł Mistrza Polski w Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski U20
  • II miejsce w XV Turnieju o Puchar Jana Bosko w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie

 

 

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

  • O. Wawrzonkowska, G. Eszner – finalistki VI Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWETT 2016
  • P. Kostecki, N. Witkowska - nagroda publiczności w Wojewódzkim Konkursie Sztuki Kulinarnej
  • K. Dering – nagroda publiczności w II edycji Konkursu Bake & Play
  • A. Balcerzak, M. Bochniarz, G. Łazińska - 3 pierwsze miejsca w konkursie plastycznym – „Znam zalecenia, rak nie ma nic do powiedzenia” zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną
  • D. Klucznik – tytuł finalisty w XL Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (blok: technologia żywności)
  • W. Wesołowska, D. Owczarek –finaliści I  Konkursu Wiedzy o Mózgu dla szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego
  • N. Panawas, K. Godziszewska i P. Wernio (drużyna) – II miejsce w III Wojewódzkiej Olimpiadzie Ekologiczno – Wędkarskiej
  • K. Godziszewska I miejsce w III Wojewódzkiej Olimpiadzie Ekologiczno – Wędkarskiej
  • M. Żłobicka  - finalistka Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego w Poznaniu ( zwolniona z części pisemnej egzaminu zawodowego)
  • G. Eszner – laureatka Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego w Poznaniu ( zwolniona z części pisemnej egzaminu zawodowego)
  • G. Eszner – finalistka Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik we Wrocławiu

 

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

  • K. Wojewoda, P. Doruch– udział w XVII Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym im. W. Kandulskiego w Poznaniu,

  • P. Kostecki - I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Sztuki Kulinarnej „Świąteczne Poyczki Kulinarne”,

  • P. Kostecki – udział w VI edycji Konkursu Kulinarnego „Zgotuj sobie sukces”,

  • W. Błaszak – udział w Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych „Expo Sweet”,

  • R. Jałowicz– udział w Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych „Expo Sweet”,

  • W. Błaszak – IV miejsce w Międzynarodowym Konkursie Sporządzania Tortów w Pasewalku,

  • P. Doruch – II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Sporządzania Tortów w Pasewalku,

  • Zespół Szkół Nr 6 – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych,

  • M. Czubko – I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” w Słupsku,

  • K. Olszewska – udział w Międzywojewódzkim Konkursie dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” w Słupsku,

  • W. Błaszak – udział w XX Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik we Wrocławiu,

 

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

  • M. Czubko – finalistka w Międzywojewódzkim Konkursie dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” w Słupsku,

  • J. Łapińska – udział w Międzywojewódzkim Konkursie dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” w Słupsku,

  • A. Kędzierska –I miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Sztuki Kulinarnej „Drób w jesiennej szacie”,

  • A. Błażewicz –I miejsce w konkursie literackim „Słuchaj i wygrywaj z nami” w ramach II edycji Festiwalu Książki Słuchanej „Odkrywcy wyobraźni”,

  • M. Zdobylak –III miejsce w konkursie literackim „Słuchaj i wygrywaj z nami” w ramach II edycji Festiwalu Książki Słuchanej „Odkrywcy wyobraźni”,

  • M. Jędrzejewska– I miejsce w XI edycji konkursu recytatorskiego „Moja ukochana poezja..”,

  • K. Wojewoda – I miejsce w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik,

  • M. Kubik – I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Sporządzania Tortów w Pasewalku,

  • K. Wojewoda – III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Sporządzania Tortów w Pasewalku,

  • A. Błażewicz – III miejsce w Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Oto ja – Europejczyk”,

  • A. Błażewicz – I miejsce i nagroda publiczności w konkursie „Szczecin – moje miasto”,

  • Zespół Szkół Nr 6 – I miejsce w XII Halowym Turnieju Szkół o puchar św. Jana Bosko,

  • A. Nowak – I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Ekologiczno – Wędkarskiej dla młodzieży pow. 16 roku życia

 

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM  2012/2013

  • M. Kubik - I miejsce na XVI Ogólnopolskim Konkursie Cukierniczym im W. Kandulskiego w Poznaniu,

  • A. Drzewiecka - II miejsce na XVI Ogólnopolskim Konkursie Cukierniczym im W. Kandulskiego w Poznaniu,

  • K. Jędrzejowski  - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Młody Kreator Sztuki Kulinarnej” ,

  • M. Całka i K. Kuszyński  - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Tradycyjne produkty-nowoczesna kuchnia polska”,

  • VII miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych w I etapie konkursu „Czas na zdrowie”,

  • A. Kędzierska - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Sztuki Kulinarnej,

  • zespół uczniów w składzie: P. Demankiewicz , P. Kamiński  i K. Szczepaniak - I miejsce w konkursie KWOKKA,

  • drużyna w składzie K. Trojanowska i A. Piekarek - II miejsce w międzyszkolnym konkursie „Mój zawód moja pasja”,

  • A. Gąsiorowska- I miejsce na etapie rejonowym i III miejsca na etapie okręgowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu PCK ,

  • A. Prunesti - wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Eko-Planeta”,   III miejsce w warsztatach ekologicznych „Poznajemy akweny Szczecina i ich tajemnice”,

  • nagroda Prezydenta Miasta Szczecina: M. Kubik i K. Kuszyński,

  • I miejsce w Historycznej Grze Miejskiej „Operacja wrona – 30” zorganizowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie.

 

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM  2011/2012

  • S. Gębala - V miejsce  na XV Ogólnopolskim Konkursie Cukierniczym im Wojciecha Kandulskiego w Poznaniu,

  • M. Pietrowska- XIV miejsce na   XVII Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik,

  • S. Majchrzak -  finalista XVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności,

  • K. Żuk i B. Myciak - XVI miejsce w ogólnopolskim konkursie Zgotuj Sobie Sukces,

  • Ł. Jędrasik – finalista Olimpiady Młodych Barmanów,

  • B. Marka- I miejsce na szczeblu wojewódzkim Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia PCK,

  • K. Kuszyński- I miejsce  w Wojewódzkim Konkursie Sztuki Kulinarnej ,

  • K. Kuszyński - półfinalista  Ogólnopolskiego Konkursu Młody Kreator Sztuki Kulinarnej,

  • I. Pilarczyk i W. Oszczyk - V miejsce (I miejsce na szczeblu wojewódzkim) w kategorii „Wiedza o Morzu” , VII miejsce ( II miejsce w na szczeblu wojewódzkim) drużyna w składzie: Karolina Zemke i Izabela Pilarczyk w kategorii „Wiedza O Pomorzu Zachodnim” w Ogólnopolskim Finale Konkursu „Młodzież na Morzu”,

  • G. Fiderkiewicz - I miejsce  w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Tak pięknie się różnimy" na Festiwalu Kół Zainteresowań Szkół Ponadgimnazjalnych "Moje pasje" zorganizowanym przez WSH TWP w Szczecinie,

  • Klasa III toug  - III miejsce w ogólnopolskim programie edukacyjno-badawczym „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”,

  • P. Kamiński – XVII miejsce Olimpiada Młodych Barmanów,

  • IV miejsce w mistrzostwach Szczecina szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt,

  • IV miejsce w mistrzostwach Szczecina szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców,

  • Sz. Majchrzak, M. Pietrowska i K. Kuszyński - Nagroda Prezydenta Miasta Szczecina.