Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych nr 10

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.” Benjamin Franklin

Galeria foto

Członkowie Koła Młodego Cukiernika potrafią dzielić się wiedzą. Podczas zajęć KMC odwiedziliśmy Zespół Szkół Specjalnych nr 10, gdzie przeprowadziliśmy warsztaty na temat „Tajniki karmelu”. Spotkanie rozpoczęliśmy krótkim wprowadzeniem, podczas którego omówiliśmy sprzęt potrzebny do obróbki masy (lampa, formy i inne przyrządy). Zapoznaliśmy z zakresem temperatur gotowania karmelu. Następnie omówiliśmy techniki pracy z gotową masą (formowanie kwiatów, owoców, ptaków, dmuchanie, przeciąganie.) W dalszej części stosowaliśmy poznane techniki w praktyce i stworzyliśmy elementy kwiatowe z karmelu do ozdabiania torów.

Uczestnicy pokazu poznawali krok po kroku technikę pracy z karmelem. Dla wielu był to nie lada wysiłek nagrodzony jakże ogromną satysfakcją pod koniec wspólnej pracy.

Warsztaty były bardzo udane, a uczniowie naszej szkoły nie tylko pochwalili się swoimi umiejętnościami zdobytymi na zajęciach Koła Młodego Cukiernika, ale również w bardzo przystępny sposób przekazali je , a nade wszystko  złamali stereotypy i miło spędzili czas. Myślę, że te warsztaty na długo pozostaną w pamięci.

Opiekun KMC Danuta Sękalska