Doświadczenie ma znaczenie 2

Galeria foto

Lipcowo–sierpniowa grupa stażystów była grupą kończącą ogromne przedsięwzięcie, jakim były praktyki i staże zawodowe uczniów w Londynie. 18 uczniów miało możliwość realizacji miesięcznych praktyk zawodowych w jednym z największych miast świata, stolicy Wielkiej Brytanii – w Londynie. Było to ciekawe doświadczenie zawodowe zarówno ze względów zawodowych – poznanie brytyjskiego rynku pracy, kulturowych – miesięcznym domem stały się domy rodzin londyńczyków, jak i również ze względu na rozpoczęty Brexit Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, który może w przyszłości skutkować nieco bardziej skomplikowanymi procedurami związanymi z wyjazdem do tego kraju.

Chociaż wielu chętnych wahało się czy warto wziąć udział w projekcie ze względu na jego wakacyjny okres realizacji – okazało się, że był to jak najbardziej właściwy czas, aby poznać to miasto. To właśnie w okresie letnim oprócz osób zamieszkujących i pracujących w Londynie (szacowane 12,5 mln ludzi) odwiedza je kolejne 15 mln turystów. Poza darmowymi muzeami światowej sławy, jak chociażby British Museum, National Gallery, Tate Gallery, Muzeum Viktorii i Alberta, Natural History Museum, London Museum, Science Museum, Imperial War Museum Londyn posiada również 13 profesjonalnych klubów piłkarskich, prawie 4000 pubów i ponad 6000 restauracji, że już nie wspomnę o 40 000 sklepów – jest, więc, w czym wybierać dokonując decyzji, co zrobić w wolnym czasie.

Uczniowie odbywali praktyki zawodowe w bardzo różnych miejscach, największe jednak uznanie ze względu na standard oraz prestiż uzyskał Moor Park Golf Club, jeżeli chcecie zobaczyć dlaczego, zapraszamy na stronę internetową:  http://www.moorparkgc.co.uk/

Praktyki i staże zawodowe uczniów zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na pewno nie bez znaczenia jest tu fakt sfinansowania i zagwarantowania wszystkich podstawowych potrzeb związanych z realizacją stażu. Zarówno ostatnia 18 – osobowa grupa jak i poprzednie 34 osoby miały zapewnione: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, przelot w obie strony, karty SIM a także kieszonkowe. Było to możliwe dzięki pozyskaniu środków z funduszy unijnych z Programu POWER  -Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

W każdej z tur znalazły się osoby, które na trwale zawiązały współpracę i znalazły znajomości na całe życie. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość realizacji swoich praktyk zawodowych, poznania brytyjskiej kultury, sposobu funkcjonowania i myślenia za granicą a także zmierzenia się z własnymi słabościami. Najczęściej słabością tą była obawa przed używaniem języka angielskiego w życiu codziennym. Pobyt w Londynie umożliwił sprawdzenie się w warunkach naturalnych i umocnienie swoich umiejętności językowych.

Wszystkim uczestnikom chciałabym serdecznie podziękować i pogratulować spełnienia marzenia, jakim był pobyt w Londynie, mam nadzieję, że ten pobyt zmotywował Was do rzetelnej pracy i pomógł sprecyzować Wasze życiowe cele.

Iwona Rokita-Lisiecka