Ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Recytatorskiego Konkursu Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Galeria zdjęć

7 marca 2019 r. w murach szczecińskiego Gastronomika odbył się już po raz jedenasty  Wojewódzki Recytatorski Konkurs Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi oraz Prezydenta Miasta
i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest propagowanie piękna poezji, zainteresowanie młodzieży szczególnie poezją religijną, a zarazem poszukiwanie literackich wzorców, ponadczasowych wartości, kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.

Od samego początku idea konkursu spotkała się z żywym odzewem wśród uczniów i nauczycieli naszego województwa. Tym razem w szranki konkursu stanęło  ponad 40 uczestników m.in. ze Stargardu, Złocieńca, Klinisk Wielkich, Lipian, Choszczna, Koszalina i Szczecina. Młodzież zaprezentowała utwory  autorstwa Jana Kochanowskiego, św. Jana Pawła II,  ks. Jana Twardowskiego oraz wielu innych. Szczególnych przeżyć  dostarczyli uczestnicy startujący w kategorii: poezja śpiewana. Wykonanie „Kołysanki Józefa” przez  Jakuba Skorego z Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie na pewno zapadnie na długo w  pamięć nie tylko członkom jury.

Konkurs od  11 lat  organizowany jest we współpracy z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa i Radą Rodziców ZS nr 6.

Jury w składzie: ksiądz proboszcz Jarosław Staszewski (przewodniczący),  pani Iwona Czajkowska-Bajor (nauczyciel wiedzy o kulturze i języka polskiego) oraz pani Małgorzata Kraszewska-Kowalczyk (nauczyciel historii) wybrało zwycięzców:

a) kategoria wiekowa: szkoły podstawowe/gimnazja

 1. Alicja Kopaczewska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Goleniowie
 2. Jakub Kwasigroch ze Szkoły Podstawowej Nr 21 w Szczecinie
 3. Michał Gepert ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Szczecinie

Wyróżnienie:

 1. Maksymilian Kacprzak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie

b) kategoria wiekowa: szkoły ponadpodstawowe

 1. Maria Świłpa z LOzOI w Szczecinie
 2. Łukasz Sieklucki z ZS nr 2 w Choszcznie
 3. Elżbieta Bornowska z Katolickiego LO w Szczecinie

Wyróżnienie:

 1. Natalia Rosłon z ZS nr 2 w Choszcznie
 2. Wiktoria Stefańska z ZS nr 1 w Choszcznie

c) kategoria: poezja śpiewana:

 1. Jakub Skory z ZS nr 2 w Choszcznie
 2. Wiktoria Pałasz z ZS nr 1 w Choszcznie
 3. Agata Srokowska z I LO w Szczecinie

Wyróżnienie:

 1. Rafał Maruszczak z Zespołu Szkół w Lipianach
 2. Małgorzata Biernacka z I LO w Stargardzie

Nagrodę Specjalną Proboszcza Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa otrzymała Aleksandra Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich a Nagrodę Specjalną  Dyrektora ZS nr 6 otrzymał Bartosz Kubiak (ZS nr 6).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom za udział w konkursie
i dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń.

Z całego serca dziękuję wielu osobom  bez których zaangażowania konkurs nie mógłby się odbyć: Księdzu Proboszczowi Jarosławowi Staszewskiemu, nauczycielom: Łukaszowi Małeckiemu, Ani Zielińskiej i Ani Kulickiej, pani pedagog Irenie Fabiszak, przewodniczącej Rady Rodziców, pani Anicie Gostyńskiej oraz wspaniałej młodzieży z klasy 4atżu: Natalii Wawrowskiej, Damianowi Nowackiemu, Dawidowi Krynickiemu, Klaudii Suszczyńskiej, Patrycji Maślak, Wiktorii Kulczyckiej i Patrykowi Białookiemu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji w TV [klik]

 mgr Iwona Walczak