III Etap Eliminacji Miejskich Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego OMTTK

Członkowie Szkolnego Koło Turystyczno – Krajoznawczego, Ada Słysz, Katarzyna Woźniak i Marta Wasiak z klasy 2TOT, kolejny rok reprezentują naszą szkołę w konkursie krajoznawczym. Tym razem gospodarzem etapu był Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą krajoznawczą o Szczecinie i naszym regionie. Obecnie nasza Szkoła zajmuje 4 miejsce. Gratulujemy!

Jacek Woch

Szkolenie dla technika obsługi turystycznej

W niedzielę 13.12.2015r. uczniowie z klasy II TOT uczestniczyli w zorganizowanym przez Oddział Zachodniopomorski PTTK szkoleniu dotyczącym imprez na orientacje. Głównym celem zawodów szkoleniowych była nauka czytania map topograficznych i orientacja w terenie. Zadanie przed jakim stanęli uczestnicy to odnalezienie w terenie 11 ukrytych punktów przy pomocy mapy na której były one zaznaczone. Szkolenie stanowiło element przygotowania reprezentantów naszej szkoły do kolejnych etapów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno– Krajoznawczego OMTTK.

Jacek Woch

Czytaj więcej: Szkolenie dla technika obsługi turystycznej

Targi Turystyczne ITB Berlin

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie 7 marca uczestniczyli w wyjeździe, którego celem był udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie.

Jest to jedna z największych tego typu imprez na świecie. W tym roku targi zgromadziły 11 000 wystawców ze 180 krajów, podzielanych według działów takich jak: technologia w turystyce, trendy i wydarzenia, uroda, turystyka młodzieżowa, kulturowa, kulinarna, biznesowa. krajem partnerskim w tym roku była Mongolia, co dało okazję do głębszego poznania jej kultury, atrakcji i zasobów turystycznych. Uczniowie w ciągu prawie 5 godzin, mieli okazje porozmawiać z przedstawicielami regionów turystycznych, hoteli, organizatorów turystycznych i agentów. Przy okazji odwiedzin stoisk targowych zebrali również atrakcyjne materiały Turystyczne przewodniki i mapy. Po wizycie na targach uczniowie zwiedzali Berlin, poznali historię najpopularniejszych zabytków miasta o odwiedzili Świat Czekolad Ritter Sport.

Wyjazd zorganizowany był we współpracy z Kołem Naukowym Turystyki i Rekreacji Odkrywcy, Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.

Galeria foto

Jacek Woch

Login Form