Internat

Internat szkolny  Zespołu Szkół Nr 6 oferuje 89 miejsc dla dziewcząt uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych w Szczecinie.
W naszym internacie mamy pokoje 2, 3, 4 i 5 osobowe.  Całodobową opiekę  zapewniają nauczyciele - wychowawcy legitymujący się wykształceniem wyższym ze specjalnością pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Nasze wychowanki mają zapewnione całodzienne wyżywienie, dostęp do szkolnej biblioteki, czytelni, bazy sportowej, zajęć pozalekcyjnych.
W Internacie tworzymy atmosferę koleżeństwa i przyjaźni, cenimy kulturę bycia i umiejętności współżycia społecznego, motywujemy i wdrażamy do  systematycznej i efektywnej nauki, wspieramy rozwój zainteresowań i uzdolnień oraz dbamy o warunki wypoczynku. Organizujemy wiele imprez ogólnointernatowych, cieszących się dużym powodzeniem. Wiele z nich stało się już tradycją, na którą co roku z niecierpliwością oczekują nasze wychowanki. Należą do nich m.in.:
•    Andrzejki – wieczór magii i wróżb,
•     warsztaty plastyczne: lepienie z masy solnej czy decoupage (GALERIA)
•     Wieczór Wigilijny – wzruszająca, uroczysta kolacja wigilijna w towarzystwie zaproszonych gości (GALERIA),
•    Dzień Kobiet,
•    Pożegnanie Maturzystek – rokrocznie przygotowywana przez młodsze koleżanki uroczystość (GALERIA).

Nasz rozkład dnia:
6.30 - pobudka
6.30 – 7.10 śniadanie
7.00- 8.00 czynności porządkowe
8.00 – 15.00 zajęcia szkolne
13.00 – 16.30 obiad
16.00 – 18.00 obowiązkowa nauka własna
18.00 – 19.00 kolacja
19.00 – 20.00 – czas wolny
22.00 – 6.00 cisza nocna

Od lat z noclegów w internacie korzystają studenci wydziałów zaocznych szczecińskich uczelni wyższych, grupy sportowe, kolonie, uczestnicy konkursów i olimpiad przedmiotowych.