Osiągnięcia szkoły

 OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

  • tytuł „Srebrnej Szkoły 2019" dla Technikum Hotelarskiego w Ogólnopolskim Rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Technikum Hotelarskie otrzymało Srebrną Tarczę
  • III miejsce dla Technikum Hotelarskiego i IV miejsce dla Technikum Gastronomicznego wśród najlepszych techników w Szczecinie według rankingu przygotowanego przez portal WaszaEdukacja.pl
  • Mistrzostwo Polski w IX Mistrzostwach Uczniów Szkół Cukierniczych w Warszawie podczas Targów EXPO – SWEET 2019 – mistrzostwo zdobyli M. Kalecińska i D. Stępień
  • I miejsce – M. Kalecińska, III miejsce – D. Stępień – w Międzynarodowym Konkursie Cukierniczym w Torgelow (Niemcy)
  • M. Kota, D. Piorun – nagroda Perła 2018 i I miejsce w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” (Międzynarodowe Targi POLAGRA 2018 w Poznaniu)
  • W. Aleksandrowicz, M. Tomaszewski –  laureaci XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – blok gastronomia
  • M. Kalecińska – I miejsce (etap woj.) w Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym im. Wojchecha Kandulskiego
  • M. Kalecińska – I miejsce (etap woj.) w XXIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, pod hasłem „Rzemiosło – nasza przyszłość”
  • F. Uszyj – II miejsce  w  Ogólnopolskim Turnieju Kucharskim
  • F. Uszyj – II miejsce (etap woj.) w II edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz
  • D. Stępień – II miejsce w XXVII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia (etap rejonowy)
  • I. Jakubiszyn, D. Krynicki – I miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Sztuki Kulinarnej i Kelnerskiej „ Zasmakuj Pomorza Zachodniego”
  • A. Łomża – I miejsce w konkursie literackim „Współczesne dzieci Ireny Sendlerowej”
  • N. Panawas, P. Wernio, A. Grajnert – finaliści III Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu
  • Mistrzostwo Szczecina w Salezjańskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Św. Jana Bosko
  • Certyfikat Partnera Kampanii Społecznej „Pozwól Dziecku Rozkwitać”
  • A. Krajewska, K. Fedorowicz – stypendystki Prezesa Rady Ministrów

 

 OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

  • tytuł „Srebrnej Szkoły 2017" W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017, Technikum Hotelarskie utrzymało utrzymało i otrzymało Srebrną Tarczę
  • brązowy medal  w rankingu edukacyjnym 2017 " Najlepsze Technikum Szczecińskie"
  • Udział w projekcie : Czas na zawodowców - wzrost jakości kształcenia zawodowego szczecińskich szkół
  • Certyfikat Zachodniopomorskiej Szkoły z Życiem  za organizację akcji "Komórkomania" na rzecz Fundacji DKMS 
  •  "Jabłuszka w koszulkach" wpisanie na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez   Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • I miejsce za Dobroczynność  wolontariuszy na  na Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu – Wolontariat w szkole i nie tylko ramach Przystanku Wolontariat 
  • Anna Krajewska  - II miejsce (etap okręgowy)  w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
  • D. Klucznik -tytuł laureata, M. Druciarek - tytuł finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
  • A. Krajewska tytuł finalisty XXII Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu
  • M. Kalecińska I miejsce, M.Urbaniak wyróżnienie w XXI Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym (etap wojewódzki)
  • M. Kalecińska, D. Stępień - finaliści Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo-Sweet 2018:  "Fantastyka i fantasy"
  • M. Kota, D. Piorun - I miejsce w XVIII edycji konkursu „ Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów ” na najlepszą potrawę regionalną (autorskie przepisy oparte na  zachodniopomorskich produktach tradycyjnych i regionalnych)
  • W. Zdanowicz I miejsce , U. Jäger - III miejsce w V edycji konkursu „ Poszukiwacze smaków" ( Sernik z żurawiną babci Ludwiki, tradycyjne faworki)
  • N. Panawas, P. Wernio, A. Grajnert - finaliści Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu
  • D. Majerowski II miejsce  w polsko - niemieckim konkursie cukierniczym "Świat bajek"
  • M. Kota - III miejsce, R. Gosudarski - II miejsce w VII  Wojewódzkim Konkursie Sztuki Kulinarnej i Kelnerskiej (temat przewodni: „Kulinarna przygoda z pstrągiem”)
  • K. Płocharczyk - II miejsce, F. Nocoń - wyróżnienie   w Wojewódzkim Konkursie Produktów tradycyjnych "Poszukiwacze smaków"
  • A. Łomża - I miejsce  w wojewódzkim konkursie literackim pod patronatem IPN "Współczesne dzieci Ireny Sendlerowej"
  • Z. Wójtowicz - III miejsce  w Wojewódzkim Recytatorskim Konkursie Poezji Prozy Religijnej
  • P. Kubisiak - I miejsce, W.Aleksandrowicz - II miejsce, J. Piasecka i  D. Klucznik -  III miejsce w VIII Edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050”
  • II miejsce w XVI Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Jana Bosko
  • II miejsce  w przeglądzie małych form teatralnych w konkursie "Nie zażywam to wygrywam"
  • W. Wesołowska Certyfikat Ukończenia Akademii VIII edycji Młodzieżowej Akademii Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
  • A. Gajewska, M. Druciarek  stypendyści Prezesa Rady Ministrów
  • A. Łomża, D. Klucznik, Ą. Żychowicz -  Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin