Olimpiada Promocji Zdrowia

• Opublikowano: czwartek, 20, grudzień 2018 05:51
  • Monika Kroehnke

W XXVII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia na etapie rejonowym uczeń klasy III tgk Damian Stępień uzyskał II miejsce w kategorii szkół średnich.  Nasz uczeń oprócz przygotowania merytorycznego zrealizował zadanie promujące aktywny styl życia, które swoim zasięgiem objęło 15 osobową grupę osób. Gratulujemy!

opiekun Monika Kroehnke

Attachments:
Download this file (dyplom Damiana Stępnia.jpg)dyplom Damiana Stępnia.jpg[ ]551 kB
Download this file (PCK 2018 a.jpg)PCK 2018 a.jpg[ ]161 kB
Download this file (PCK 2018 b.jpg)PCK 2018 b.jpg[ ]168 kB
Download this file (PCK 2018 c.jpg)PCK 2018 c.jpg[ ]163 kB

Nie zażywam - to wygrywam!

• Opublikowano: czwartek, 20, grudzień 2018 05:38
  • Monika Kroehnke

Celem profilaktyki od uzależnień w tym od środków psychoaktywnych było uczestnictwo po raz kolejny Zespołu Szkół Nr 6  w Szczecinie w przedsięwzięciu pod tytułem „Nie zażywam  - to wygrywam” w konkursie pozaszkolnym organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Szczecinie. Uczeń klasy IIa tżug Bartosz Kubiak, uzyskał dla naszej szkoły III miejsce oraz otrzymał wyróżnienie za najlepszą kreację aktorską wśród młodzieży ze szkół średnich.  Gratulujemy!

Gorzka prawda o cukrze

• Opublikowano: czwartek, 20, grudzień 2018 05:25
  • Monika Kroehnke

Na Dniach Otwartych Szkoły 4 i 5 grudnia br. młodzież z klasy IIIb tżug oraz III i II tgk na stoisku Promocji Zdrowia w formie quizu przedstawiała zawartość cukru w wybranych produktach spożywczych, po które większość z nas sięga  każdego dnia. Aktywizując kolegów z najwyższych klasy szkół podstawowych i gimnazjalnych dobierano ilość kostek cukru do określonego produktu. Zaskoczenie było spore, zwłaszcza, gdy prawie zawsze ilość cukru była wyższa niż proponowana przez uczniów. Dobrym przykładem może być woda smakowa, która w 300ml płynu zawiera aż 6 kostek cukru, gdzie woda naturalna nie ma go wcale, przykłady można by mnożyć, sami sprawdźcie.

Nie trzeba mówić, że cukier jest cichym zabójcą, uzależnia działa jak narkotyk i jest powodem nagminnie występujących chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość czy próchnica. Choć „osładza” na chwilę nam życie zabiera zdrowie, witalność i urodę.

Uczniowie klas żywieniowych zasygnalizowali, że ilość cukru pobieranego rocznie średnio przez mieszkańca naszego kraju jest wielokrotnie wyższa niż miało to miejsce przed laty. A przeciętny zdrowy młody człowiek zjada go kilkukrotnie więcej niż podaje norma. Wiemy wszyscy, że wynika to z faktu cukrów dodanych do żywności, stąd trudno jest go wyeliminować z naszej diety, ale jest zawsze możliwe jego ograniczenie przez stosowanie i tym razem zasad racjonalnego odżywiania. Zwłaszcza opartych w tym przypadku na wyborze produktów naturalnych jak najmniej przetworzonych, nie dosładzaniu, sporządzaniu ich samemu oraz czytaniu etykiet itp.

Morał z tej lekcji jest taki, że istnieje ścisły związek przyczynowo - skutkowy między tym, ile spożywamy cukru, a jak funkcjonuje nasz organizm…

Monika Kroehnke

Attachments:
Download this file (cukier 2018 a.jpg)cukier 2018 a.jpg[ ]47 kB
Download this file (cukier 2018 b.jpg)cukier 2018 b.jpg[ ]166 kB

Gala Finałowa

• Opublikowano: czwartek, 06, grudzień 2018 06:00
  • Monika Kroehnke

Podczas Gali Finałowej po podsumowaniu podjętych działań, Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinie otrzymał CERTYFIKAT PARTNERA Kampanii Społecznej „Pozwól Dziecku Rozkwitać”.

Kampania objęta jest patronatem honorowym: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin i Kuratora Oświaty.

W trakcie uroczystości rozdano nagrody i dyplomy dla LAUREATÓW X EDYCJI KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO  „Ważne dziewięć miesięcy bez alkoholu”, w którym wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły z klasy II tżug/kel Magdalena Konecko. Gratulujemy!

Spotkanie uwieńczone było recitalem muzycznym w wykonaniu artystów z Teatru Rozmaitości „Gwitajcie” oraz słodkim poczęstunkiem.

Warsztaty - profilaktyczne

• Opublikowano: poniedziałek, 03, grudzień 2018 06:52
  • Monika Kroehnke

W dniu dzisiejszym kolejna grupa młodzieży rozpocznie drugą edycję edukacyjno – profilaktycznych warsztatów na temat „Ważne dziewięć miesięcy bez alkoholu” prowadzone przez specjalistę z Fundacji „Tęcza Serc”.

3 hot

3 tot

3 tżug/kel

Poniedziałek 03.12

13:40-14:25 s. 51

(L. Małecki)

Poniedziałek  03.12

14:35 – 15:20 s. 51

(J. Woch)

15:30-16:15  s. 51

(M. Kraszewska)

Zapraszam do udziału wymienione klasy.

Kino i kulinaria

• Opublikowano: poniedziałek, 03, grudzień 2018 06:42
  • Monika Kroehnke

W ramach Szkoły Zdrowia młodzież z klasy III tżug/kel w osobach Julii Sadowskiej oraz Natalii Krupy uczestniczyła w fantastycznej projekcji filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola” w reżyserii Naomii Kawase. Motywem przewodnim był posiłek, sztuka kulinarna – rozumiane jako idea, sposób na życie oraz pasja. W przeglądzie filmów w ramach kampanii Wielkie żarcie, pikanterii spotkania dodawali zapraszani goście: szef kuchni jednej ze szczecińskich restauracji, znawcy dobrego – tematycznego (poświęconego gastronomi) kina i dziennikarz z Radia Szczecin.

Małgorzata Kowalczyk i Monika Kroehnke