Gala Finałowa

• Opublikowano: czwartek, 06, grudzień 2018 06:00
  • Monika Kroehnke

Podczas Gali Finałowej po podsumowaniu podjętych działań, Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinie otrzymał CERTYFIKAT PARTNERA Kampanii Społecznej „Pozwól Dziecku Rozkwitać”.

Kampania objęta jest patronatem honorowym: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin i Kuratora Oświaty.

W trakcie uroczystości rozdano nagrody i dyplomy dla LAUREATÓW X EDYCJI KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO  „Ważne dziewięć miesięcy bez alkoholu”, w którym wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły z klasy II tżug/kel Magdalena Konecko. Gratulujemy!

Spotkanie uwieńczone było recitalem muzycznym w wykonaniu artystów z Teatru Rozmaitości „Gwitajcie” oraz słodkim poczęstunkiem.

koordynator promocji zdrowia w ZS Nr 6 Monika Kroehnke

Warsztaty - profilaktyczne

• Opublikowano: poniedziałek, 03, grudzień 2018 06:52
  • Monika Kroehnke

W dniu dzisiejszym kolejna grupa młodzieży rozpocznie drugą edycję edukacyjno – profilaktycznych warsztatów na temat „Ważne dziewięć miesięcy bez alkoholu” prowadzone przez specjalistę z Fundacji „Tęcza Serc”.

3 hot

3 tot

3 tżug/kel

Poniedziałek 03.12

13:40-14:25 s. 51

(L. Małecki)

Poniedziałek  03.12

14:35 – 15:20 s. 51

(J. Woch)

15:30-16:15  s. 51

(M. Kraszewska)

Zapraszam do udziału wymienione klasy.

koordynator promocji zdrowia w ZS Nr 6 Monika Kroehnke

Kino i kulinaria

• Opublikowano: poniedziałek, 03, grudzień 2018 06:42
  • Monika Kroehnke

W ramach Szkoły Zdrowia młodzież z klasy III tżug/kel w osobach Julii Sadowskiej oraz Natalii Krupy uczestniczyła w fantastycznej projekcji filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola” w reżyserii Naomii Kawase. Motywem przewodnim był posiłek, sztuka kulinarna – rozumiane jako idea, sposób na życie oraz pasja. W przeglądzie filmów w ramach kampanii Wielkie żarcie, pikanterii spotkania dodawali zapraszani goście: szef kuchni jednej ze szczecińskich restauracji, znawcy dobrego – tematycznego (poświęconego gastronomi) kina i dziennikarz z Radia Szczecin.

Małgorzata Kowalczyk i Monika Kroehnke

Dni Zdrowia

• Opublikowano: poniedziałek, 03, grudzień 2018 06:25

Światowy Dzień Walki z AIDS

W ramach święta obchodzonego corocznie 1 grudnia z inicjatywy

Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku w tym i Polski,

zapraszam do skorzystania z prezentacji na powyższy temat

(udostępnionej przez kierownika SANEPID’u Panią Magdalenę Stachel)

Attachments:
Download this file (HIV 2018.ppt)HIV 2018.ppt[ ]5007 kB

Szkolna Olimpiada PCK

• Opublikowano: poniedziałek, 26, listopad 2018 22:39

Zachęcam do wzięcia udziału

w etapie szkolnym XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady  Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Test można napisać

na długiej przerwie (11:30-11:50)

zarówno 28 i 29 listopada 2018 roku, (w środę lub w czwartek)

w sali 51.

PROSZĘ WYBRAĆ TERMIN DOGODNY DLA SIEBIE.

Uczeń, który zajmie pierwsze miejsce na etapie szkolnym olimpiady bierze udział w etapie rejonowym. Wejściówką ucznia będzie przeprowadzenie wydarzenia sportowego.

Warsztaty i profilaktyka zdrowotna

• Opublikowano: poniedziałek, 26, listopad 2018 22:29
  • Monika Kroehnke

W ramach realizacji zadań profilaktyki od uzależnień gościła u nas Pani Agnieszka Hartung diagnosta i terapeuta. W dniu 16 listopada bieżącego roku przeprowadziła zajęcia warsztatowe na temat „Ważne 9 miesięcy bez alkoholu”. Celem spotkania było zwiększenie abstynencji w czasie ciąży. Szkolenie objęło grupę młodzieży z klasy 3a i 3b technikum żywienia i usług gastronomicznych. Młodzież z zainteresowaniem korzystała z uzyskanych informacji.

Kolejne warsztaty poświęcone powyższym zagadnieniom odbędą się w najbliższym czasie i skierowane zostaną również do starszej młodzieży naszej szkoły.