Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

• Opublikowano: sobota, 22, czerwiec 2019 20:08
  • Katarzyna Bartkowiak

W dniach 06-08.06.2019 roku w Hańczowej odbyła się XLIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W etapie centralnym startowało 226 uczestników, w 11 blokach tematycznych.

Do Hańczowej w Małopolsce przyjechali uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów w odbywających się w kwietniu eliminacjach okręgowych. Uczestnicy najpierw rozwiązywali test, a później przystąpili do części praktycznej. Z obydwu części można było uzyskać maksymalnie 120 punktów.

Naszą Szkołę, w bloku Gastronomia, reprezentowali:

• Stępień Damian, uczeń klasy III tżug/kelner,
  • Tomaszewski Mikołaj, uczeń klasy IV B tżug.

Obaj uczniowie zdobyli tytuł laureata. Mikołaj zajął ex aequo 11 miejsce, zdobywając 102 punkty, natomiast Damian 14 miejsce zdobywając 101 punktów.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje m.in. w zawodzie: technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Naszym Laureatom serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Jankowska-Lipka