Tytuły laureatów eliminacji centralnych Olimpiady OWIUR dla naszych uczniów

  • Opublikowano: poniedziałek, 11, czerwiec 2018 01:55
  • Adam Grzegrzółka


W tegorocznych eliminacjach centralnych XLII edycji olimpiady OWIUR, zorganizowanych w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wzięło udział 200 uczniów z całej Polski. Walczyli oni w 11 blokach tematycznych o tytuł „najlepszych z najlepszych”. Reprezentanci Technikum Gastronomicznego Weronika Aleksandrowicz i Mikołaj Tomaszewski (uczniowie klasy III b tżug) startowali w bloku: Gastronomia, przechodząc wcześniej sito eliminacji szkolnych oraz okręgowych.

Nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca (12 - Mikołaj i 18 - Weronika)), oraz uzyskali tytuły laureatów XLII Eliminacji Centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych: blok Gastronomia.

Uzyskany przez uczniów tytuł Laureata, uprawnia do podjęcia studiów na wybranym przez siebie kierunku, na większości uczelni w całym kraju, zgodnym z blokiem tematycznym. Są także zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego z wynikiem maksymalnym.

Opiekunami naukowymi uczniów są: pani prof. Małgorzata Piecyk i pani prof. Małgorzata Jankowska-Lipka. Gratulujemy!!!