XX II Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności - Lublin

  • Opublikowano: poniedziałek, 26, marzec 2018 20:17
  • Adam Grzegrzółka

W dniach 22 -24.03.2018 r. w Zespole Szkół Nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się etap centralny XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Organizatorem olimpiady był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,  Zespół Szkół nr 6 im. M. Reja w Szczecinie. Etap centralny po raz pierwszy odbywał się w Lublinie. 

61 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o tytuł laureata olimpiady. Zmagania konkursowe obejmowały dwa etapy pisemne podczas których wyłoniono 15 laureatów. Sześciu z nich, z najwyższą punktacją walczyło w finale o tytuł najlepszego z najlepszych.

Wyniki XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności:

I miejsce: Klaudia Jonkisz z Technikum nr 8 w Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku Białej

II miejsce: Wiktoria Suchy z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu

III miejsce: Kamil Gryzło z Technikum nr 11 w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 im. prof. O. Bujwida w Krakowie

IV  miejsce: Magda Marciniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Lublinie

V miejsce: Aneta Kotlarek z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gorzowie Wielkopolskim

VI  miejsce: Sandra Marciniak z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni

Finalistką Olimpiady została uczennica naszej szkoły: Anna Krajewska z klasy III b tżug, która przygotowywała się pod kierunkiem p. prof. Anety Stawickiej i p. prof. Małgorzaty Piecyk. Gratulujemy !!!.

Media o wydarzeniu: 

Panorama Lubelska/16,40 minuta

Między Wisłą i Bugiem/38 minuta

Dziennik Wschodni

Galeria zdjęć: 

https://www.facebook.com/