XXIII OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI - SZCZECIN

  • Opublikowano: poniedziałek, 15 kwiecień 2019 23:18
  • Adam Grzegrzółka


W dniach 28-30.03.2019 r. w Zespole Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie odbył się etap centralny XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Organizatorem olimpiady był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Zespół Szkół nr 6 im. M. Reja w Szczecinie. Tematyką wiodącą XXIII edycji olimpiady były "Produkty mleczne - technologia i rola w żywieniu".

W I etapie (szkolnym) uczestniczyło 6644 uczniów z 420 szkół ponadgimnazjalnych z różnych stron Polski. Do zawodów II stopnia (etapu okręgowego) zakwalifikowało się 737 uczniów, a do zwodów III stopnia Komitet Główny zakwalifikował 64 uczniów z 51 szkół, którzy walczyli o o tytuł laureata olimpiady. Zmagania konkursowe obejmowały dwa etapy pisemne podczas których wyłoniono 15 laureatów. Sześciu z nich, z najwyższą punktacją walczyło w finale o tytuł najlepszego z najlepszych.

Zwycięzcą XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności został Piotr Kacper Koceniak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, który poza nagrodą za zwycięstwo ufundowaną przez Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych oraz Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Laureatem II miejsca jest Mateusz Kozłowski z Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego Nr 2 im. prof. Stanisława Bergera w Warszawie a laureatem III miejsca Oliwia Andrasz uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu. Uczestnicy eliminacji centralnych uzyskali cenne nagrody. Poza laptopem dla zwycięzcy  do najważniejszych należały: notebooki i tablety dla laureatów od II do V miejsca ufundowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nagrody pieniężne w wysokości 1 tys. złotych ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla wszystkich 15 laureatów tegorocznej edycji Olimpiady. Laptop dla laureata VI miejsca ufundowany przez   Dziekana Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  Prezydent Miasta Szczecina ufundował bon towarowy o wartości 800,00 zł dla laureata z III miejsca. Trzy voucher-y na 3-dniowe pobyty nad morzem dla dwóch osób w apartamencie, ufundowane przez Hotel Vulcan w Szczecinie. Wartościowe książki dla wszystkich finalistów ufundowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w tym ponad 40 osób otrzymało "Biologię" (Solomon Eldra P., Berg Linda R., Martin Diana W.,) będącą rozwinięciem klasycznego podręcznika prof. Claude'a A. Villego.

Podczas zawodów II i III stopnia, tradycyjnie już uczestnicy olimpiady i ich opiekunowie uczestniczyli w zorganizowanych dla nich imprezach towarzyszących. Były to między innymi profesjonalne warsztaty kulinarne, wykłady znanych i cenionych osobowości nauki o żywieniu.  Podstawowe wydatki związane z organizacją Olimpiady (w tym koszty podróży, noclegi i wyżywienie uczestników na eliminacjach okręgowych i centralnych) pokryło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Galeria foto