MAMY PODIUM W VI EDYCJI KONKURSU „POSZUKIWACZE SMAKÓW”!

Galeria zdjęć

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się
w piątek 29 marca 2019 r. w  Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Organizowany przez Województwo Zachodniopomorskie konkurs „Poszukiwacze Smaków” skierowany był do uczniów szkół podstawowych  i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Jednym z jego założeń było odnalezienie nowych produktów i potraw, które mogłyby zostać wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W ramach konkursu młodzież miała za zadanie udokumentowanie lokalnych tradycji kulinarnych, poprzez ich wyszukiwanie, np. w rodzinnych dokumentach, pamiątkach, zdjęciach, literaturze, rozmowach z rodzicami, dziadkami. Jednym z punktowanych elementów konkursu było przedstawienie na współczesnym zdjęciu walorów estetycznych produktu lub potrawy. Była to zachęta do wspólnego gotowania z rodzicami, dziadkami, podpytywania o rodzinne tradycje.

Nasza szkołę reprezentowali uczniowie:

  • Wiktoria Marcinkowska,
  • Joanna Piller,
  • Marcelina Repka,
  • Nikola Sieczkoś,
  • Klaudia Smolińska uczennice klasy I B tżug

(przygotowywane przez p. E. Wach),

  • Sonia Sobiernaia z klasy I cukiernik

(przygotowywana przez p. A. Kulicką),

  • Konrad Koper z klasy III tżug / kelner

(przygotowywany przez p. M. Jankowską – Lipkę,)

  • Kacper Krawczyk z klasy I B tżug

(przygotowywany przez p. W. Skuratowicz,)

  • Szymon Makowiecki z klasy III A tżug

(przygotowywany przez p. W. Skuratowicz,)

Wiktoria Marcinkowska przygotowała ciasto sięgające korzeniami Lwowa „Skubaniec Seweryny”, za która zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
z Województwa Zachodniopomorskiego, Sonia Sobiernaia przygotowała „Kulebiak rodziny Sobiernaia”, którym uplasowała się na II miejscu, a Joanna Piller swoim „Dorszem w plackach ziemniaczanych”   dostała III miejsce. Podium konkursowe należało do Zespołu Szkół Nr 6.

Pozostali uczestnicy konkursu zostali również wyróżnieni za przygotowane tradycyjne rodzinne potrawy i nagrodzeni upominkami, a szkoła za zajęcie trzech pierwszych miejsc w nagrodę otrzymała  sprzęty gastronomiczne, które będą wykorzystywane podczas ćwiczeń na lekcjach technologii gastronomicznej.

Wszystkie potrawy przygotowywane przez uczniów, są potrawami  tradycyjnymi
i charakterystycznymi dla regionu, z którego wywodzą się ich  rodziny, a  przepisy  tych potraw sięgają nawet XIX wieku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że powtórzą sukces za rok oraz pochwalą się otrzymanymi nagrodami.

Edyta Wach

Więcej na temat finału IV edycji konkursu „Poszukiwacze smaków” można przeczytać:

https://gs24.pl/poszukiwacze-smakow-konkurs-dla-uczniow-z-regionu-zdjecia-wideo/ar/14007843

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/poszukiwacze-zaginionych-smakow/

http://radioszczecin.pl/1,386613,przepisy-sprzed-stu-lat-final-poszukiwaczy-smako&s=1&si=1&sp=1

https://szczecin.tvp.pl/41969895/poszukiwacze-smakow-laureatow-wyloniono-sposrod-58-zgloszen