Wyniki IX Wojewódzkiego Konkursu Sztuki Kulinarnej i Kelnerskiej - „Zasmakuj Pomorza Zachodniego”

 IX Wojewódzki Konkurs Sztuki Kulinarnej i Kelnerskiej „Zasmakuj Pomorza Zachodniego”

pod Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Galeria zdjęć

29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się zmagania kolejnej dziewiątej edycji konkursu. Już sama ilość zgłoszeń potwierdziła, że uczniowie zachodniopomorskich szkół chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami, rywalizować między sobą oraz wymieniać się doświadczeniami.

Do konkursu kulinarnego przystąpiło 10 drużyn z dziesięciu szkół naszego województwa:  

  • z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kamienia Pomorskiego
  • z Zespołu Szkół Nr 5 ze Stargardu
  • z Zespołu Szkół Nr 4 RCKU w Wałczu
  • z Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie
  • z Zespołu szkół Nr 1 w Koszalinie
  • z Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach
  • z Zespołu Szkół w Policach
  • z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie
  • z Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie
  • z Zespołu Szkół Nr 6 w Szczecinie

Do konkursu kelnerskiego przystąpiły 3 drużyny z trzech szkół:

  • z Zespołu Szkół Nr 4 RCKU w Wałczu
  • z Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu
  • z Zespołu Szkół Nr 6 w Szczecinie

Uczestnicy konkursu kulinarnego sporządzali i podawali 6 porcji dania głównego z wykorzystaniem polędwiczki wieprzowej.

Uczestnicy konkursu kelnerskiego wykonywali aranżację stołu dla dwóch gości do zaplanowanego przez siebie menu nawiązującego do tematu konkursu oraz obsługiwali gości zgodnie z obowiązującymi zasadami i metodami serwisu kelnerskiego.

Nad prawidłowością przebiegu konkursów czuwało Jury zawodowe:

W konkursie kulinarnym:

  • Pan Mariusz Siwak – szef kuchni Park Hotel
  • Pan Adam Krzymkowski – szef kuchni The Lavender Wine & Kitchen
  • Pan Radosław Marczyński – szef technologiczny Robot-Coupe

W konkursie kelnerskim:

  • Pan Marcin Piekarczyk
  • Pani Magdalena Dudek – menager Hotelu Rycerskiego
  • Pani Aleksandra Kaszorek – barista Qualia

Zwycięzcami konkursu kulinarnego zostali:

I miejsce – Wiktoria Frydrych i Martyna Młynarska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim

II miejsce Weronika Milewska i Wiktoria Zajda - Zespół Szkół Nr 1 w Choszcznie

III miejsce – Justyna Szycko i Hanna Konior - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie

Zwycięzcami konkursu kelnerskiego zostali:

I miejsce   – Izabela Jakubiszyn i Dawid Krynicki - Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinie

Zwycięzcom gratulujemy

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zachęcamy do rozwijania swoich pasji kulinarnych i kelnerskich

Fundatorom nagród dziękujemy za wsparcie:

  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
  • Urząd Miasta Szczecin
  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
  • Gastro Tarniowy - Kompleksowe Wyposażenie Gastronomii
  • Rada Rodziców przy Zespole Szkół Nr 6
  • Sokołów
  • Robot Coupe
  • Makro
  • Spółdzielnia Mleczarska FrieslandCampina
  • Qualia Cafe
  • Rational
  • Park Hotel
  • Hotel Rycerski
  • City Wine Catering

koordynator konkursu - Renata Dziczkiewicz