Czytanie w Książnicy Pomorskiej

• Opublikowano: piątek, 15, grudzień 2017 09:17
  • Adam Grzegrzółka
  • Odsłony: 46

Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja uczestnikiem akcji Młodzieży Czytanie!

We wtorek 28.11.2017 r. czytaliśmy fragmenty Akropolis w Książnicy Pomorskiej. Uczestniczyliśmy w II edycji akcji  „ Młodzieży Czytanie ” zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Książnicę Pomorską. W akcji trwającej kilka godzin uczestniczyło 20 szkół, zarówno ze Szczecina jak i z innych miast województwa zachodniopomorskiego.
W tym roku czytane były utwory Stanisława Wyspiańskiego, w związku z przypadającą 110 rocznicą jego śmierci oraz dokonanym przez Polaków w ramach akcji Narodowe Czytanie wyborem lektury, jakim było „Wesele”. Utwory Wyspiańskiego czytali uczniowie różnych szkół oraz zaproszeni przez organizatorów goście.  W części II spotkania,
w której występowała reprezentacja z naszej szkoły, prezentowane były teksty z dwóch dramatów Stanisława Wyspiańskiego:  „Wyzwolenie” i „Akropolis”. Grupa z naszej szkoły ( uczniowie i nauczyciel ) czytała fragmenty utworu „Akropolis” – sceny 2,3,4,5
z części 4 tego dramatu.

Małgorzata Kowalczyk

Konkursy czytelnicze

• Opublikowano: poniedziałek, 13, listopad 2017 22:24
  • Katarzyna Bartkowiak
  • Odsłony: 139

Przy współpracy z nauczycielami języka polskiego ogłoszone zostały następujące konkursy czytelnicze:

„TĘ KSIĄŻKĘ POLECAM” – PLAKAT ZACHĘCAJĄCY DO PRZECZYTANIA CIEKAWEJ KSIĄŻKI

„TAK SOBIE WYOBRAŻAM …” - ILUSTRACJA DO CIEKAWEJ SCENY W KSIĄŻCE, KTÓRĄ POLECAM

„SKRZYDLATE MYŚLI ” – SENTENCJE Z KSIĄŻKI, KTÓRĄ CZYTAŁEM/ŁAM

Zadania konkursowe są w realizacji. Wyniki konkursów ogłoszone zostaną po 20 XI 2017 r.

Małgorzata Kowalczyk

• Opublikowano: czwartek, 09, listopad 2017 19:42
  • Katarzyna Bartkowiak
  • Odsłony: 235

Program pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” ustanowiony został uchwałą Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 roku. Czas realizacji określony jest na lata 2016 – 2020. Program realizowany jest na terenie całego kraju w ramach corocznych naborów wniosków. Beneficjentami są użytkownicy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, a zatem - uczniowie, nauczyciele, rodzice i społeczność lokalna.

Czytaj więcej: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa