Warsztaty czytelnicze w przedszkolu

25.01.2019 wolontariuszki z klasy I C tżug (Ania, Asia i Karolina) pod opieką Pani M. Bogusławskiej przygotowały warsztaty czytelnicze dla przedszkolaków.

Uczennice przedstawiły małym, słuchaczom wiersz Jana  Brzechwy „Żuk” oraz przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia, na których dzieci kolorowały postacie z wiersza, tańczyły do piosenki o biedronce i odpowiadały na pytania dotyczące zwierząt.

Zabawy było co nie miara, a małe serduszka pełne wdzięczności.

Wolontariusze w przedszkolu

Wolontariusze naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Bogusławskiej nawiązali współpracę z dwoma szczecińskimi przedszkolami.

Zadaniem młodzieży jest organizowanie i przeprowadzanie cyklicznych zajęć dla dzieci.

Zapraszam do zapoznania się z krótką prezentacją naszych działań w tym zakresie.

Attachments:
Download this file (warsztaty listopad.pdf)warsztaty listopad.pdf[ ]1464 kB

Wolontariusze realizują projekt

Członkowie SKW w roku szkolnym 2018/2019 podjęli współpracę ze stowarzyszeniem MALI WIELCY i uczestniczą we współrealizacji  projektu „Mali mogą Więcej”. Zadaniem wolontariuszy jest wprowadzanie dzieci Szkół Podstawowych w świat kompetencji miękkich.

Zapraszamy do zapoznania się z dotychczasowymi relacjami z warsztatów.

Attachments:
Download this file (Projekt MALI MOGĄ WIĘCEJ.pdf)Projekt MALI MOGĄ WIĘCEJ.pdf[ ]4049 kB

PODARUNEK DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ SERDUSZKA

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej po raz drugi udało się nam przygotować świąteczny podarunek dla dzieci ze świetlicy środowiskowej SERDUSZKA.

W roli elfów Mikołaja Marcelina Zawadzka i Nikola Fijałkowska.

Wolontariat w „Dialogach”

Miło mi poinformować, że Miesięcznik Pedagogiczny „Dialogi”, numer grudniowy „…od iskierki do płomienia, od płomienia do żaru serc…” opublikował opis naszych dotychczasowych akcji w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu. Zapraszam do lektury  smile strona 14 „O co chodzi w wolontariacie? ”

Podaję link do strony internetowej czasopisma "Dialogi":

ZBIÓRKA ŚWIĄTECZNA

• Opublikowano: niedziela, 16, grudzień 2018 08:51
  • Aneta Stawicka

Dzięki Waszym otwartym sercom udało się zebrać naprawdę dużo upominków, które z pewnością umilą świąteczny czas.

Jako SKW za wszystkie podarunki serdecznie dziękujemy i jesteśmy dumni, że do Naszej Szkoły uczęszczają tak wspaniali młodzi ludzie.