Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Gastronomika

  • Opublikowano: niedziela, 28, październik 2018 21:41
  • Iwona Walczak

23 października 2018r. uczniowie klas 1c tżug, 2 kel/tżug oraz 3a tżug wybrali się ze mną na film Wojciecha Smarzowskiego "Kler".

Ze względu na poruszany temat obraz zbiera różnorodne recenzje , ale z pewnością nalezy stwierdzić, że budzi ogromne emocje. To przede wszystkim dzieło o ludzkich słabościach, ale także o samotności i zagubieniu. Z całą pewnością film skłania do refleksji, nie zostawia widza obojętnym wobec ukazanych sytuacji.

Na uwagę zasługują także rewelacyjne kreacje aktorskie, dzięki którym możemy sie wzruszać, smiać, płakać czy po prostu zastanowić.

Ten film trzeba obejrzeć, gdyż nie odzwierciedla on wyłącznie problemów współczesnego Kościoła, lecz porusza emocje, zmusza do refleksji, ukazuje różne oblicza ludzkiej, jakże skomplikowanej, natury i na pewno ukazuje człowieka w jego niedoskonałości.

Anna Wiśniewska