Za nami pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Gastronomika!

4 października 2018r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie miłośników Dyskusyjnego Klubu Filmowego Gastronomika, w którym udział wzięli uczniowie kl. IV tot.

Oglądany "Sugar Man" został nagrodzony w 2013r. Oskarem jako najlepszy film dokumentalny. To uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym... nikt nie usłyszał. Pod koniec lat 60. dwóch uznanych producentów muzycznych nagrało z nim album, licząc, że z miejsca stanie się gwiazdą. Jednak płyta okazała się fiaskiem, a  piosenkarz wkrótce zniknął bez śladu. Kilka lat później pirackie kopie jego płyty trafiły do podzielonej apartheidem Południowej Afryki, gdzie odniosły niewiarygodny sukces, bijąc rekordy sprzedaży Elvisa Presleya i Rolling Stonesów, choć sam piosenkarz nigdy się o tym nie dowiedział. Dwaj południowoafrykańscy fani postanowili odkryć, co naprawdę stało się z ich idolem i bohaterem. Śledztwo zaprowadziło ich do prawdy bardziej niezwykłej, niż wszystkie mity krążące wokół artysty znanego jako Rodriguez.

Polecamy ten film jako opowieść o jego niezwykłych losach, a także o nadziei, inspiracji i potędze muzyki. 

Do oglądania kolejnych ciekawych i poruszających filmów zapraszamy do szkolnego  DKF-u.

Anna Włoch